BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaKripto ParalarDev kripto soygunu! Peki saniyeler içinde nasıl çalınabilir?----

Dev kripto soygunu! Peki saniyeler içinde nasıl çalınabilir?

Dev kripto soygunu! Peki saniyeler içinde nasıl çalınabilir?
17 Mayıs 2024 - 08:59 www.finansgundem.com

ABDde 20'li yaşlarındaki iki kardeş, 12 saniye kadar kısa bir sürede 25 milyon dolar değerinde kripto para çalmaktan tutuklandı. Peki bu kadar yüksek miktarda bir kripto para varlığı 12 saniye içinde nasıl çalınabilir?


Kripto Para Uzmanı Oytun Es, ''Bunu yapan kardeşler oldukça üst düzey teknik bilgiye sahip kişiler. 12 saniyede bunu yaptılar ama baktığımız zaman evveliyatında çok çalışma söz konusu.'' dedi.

ABD'de 2 kardeş 25 milyon dolar değerinde kripto para çalmaktan tutuklandı. Çalınan kripto paranın adı 'ethereum'. Bitcoin'den sonraki ikinci en popüler para. ABD'de yaşanan bu olay blok zincir sisteminin sağlamlığı hakkında soru işaretleri doğurdu.

Oytun Es, ''Çok sık yaşanan bir şey olsa, bu ağ hayatımızda 10 yıldır aktif olarak var olmaya devam ediyor. Bugüne kadar böyle bir problem yaşanmadı. Bundan sonrada yaşanacağını zannetmiyorum'' dedi.

AK Parti Meclis'e kripto varlıklara ilişkin yasa teklifini sundu. En dikkat çeken madde kripto alıp satılan platformların sermaye piyasası kurulu tarafından lisanslanması ve denetime tabi tutulması. Bu yasa kabul edilirse ABD'deki olayın bir benzerinin Türkiye'de yaşanması engellenebilir mi?

Oytun Es, ''Devletimiz çok hızlı bir şekilde aksiyon aldı. Diğer örneklere baktığımızda diğer devletler aksiyon alabilmiş değil. Yatırımcının mağduriyetinin engellenmesi yasa tasarısında bunları göreceğiz. İkinci aşama da vergilendirme aşaması. Devlet haklı olarak önceliği yatırımcının mağduriyetinin giderilmesi yönünde kullanıyor. Bence de doğru olan bu. Çok önemli adımlar atılmış olacak.'' dedi.(CNN Türk)

MIT mezunu kardeşler 12 saniyede 25 milyon dolarlık kripto para çaldı

 

Kriptoya Türkiye tanımı: Gayri maddi yatırım aracı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)