BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemDepremde bulunan sahipsiz eşyalar ne olacak?----

Depremde bulunan sahipsiz eşyalar ne olacak?

Depremde bulunan sahipsiz eşyalar ne olacak?
17 Şubat 2023 - 15:50 www.finansgundem.com

Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan binaların enkazından çıkan sahipsiz para ve ziynet eşyaları, tereke hakimlerinde muhafaza edildikten sonra hak sahibi veya mirasçıları çıkmaması halinde hazineye aktarılacak.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin ardından arama kurtarmanın yanı sıra enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Görevliler tarafından çok sayıda ziynet, para ve değerli eşya bulunuyor. Savcılık kaynaklarından alınan bilgiye göre; değerli eşyalar, bulunduğu anda kendisinin olduğunu ispat eden sahiplerine veriliyor. Sahibi çıkmayan eşyalar ise polis tutanağının ardından savcılıklara teslim ediliyor. Tutanaklarda bulunduğu yerle ilgili detaylı bilgi yer alan eşyalar muhafaza edilecek.

Enkaz tamamen kaldırıldıktan sonra bulanan değerli eşyaların tamamı savcılık işlemlerinin ardından tereke hakimliklerine teslim edilecek. Burada belli bir süre bekletilecek ziynet ve değerli eşyalar, sahibi ya da hak sahiplerine yine ispat karşılığında teslim edilecek. Belirlenen sürede sahibi ya da mirasçısı çıkmayan eşyalar, yine hakimliklerce yapılan işlemlerin ardından hazineye aktarılacak.

Deprem bölgesinde salgın uyarısı: Bu hafta çok kritik!

 

Tehlikeye rağmen hasarlı binalardaki eşyalarını alıyorlar!

 

Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 38 bin 44'e yükseldi

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)