BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Huawei heyeti ile görüştü----

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Huawei heyeti ile görüştü

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Huawei heyeti ile görüştü
30 Nisan 2024 - 15:46 www.finansgundem.com

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz ve Huawei heyeti bir araya geldi. Toplantıda, Huawei'in Türkiye'deki yatırımları ve Türkiye'nin bilgi ve iletişim teknolojileri üzerine görüşmeler yapıldı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Huawei Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Huawei Avrupa Bölge Başkanı Jim Lu liderliğindeki Huawei heyetiyle bir araya geldi.

Görüşmede, Türkiye'nin bilgi ve iletişim teknolojileri ile yeşil enerji sektöründeki potansiyeli ve ileriye dönük yol haritası hakkında derinlemesine görüş alışverişinde bulunuldu.

"Türkiye'de, Türkiye İçin"

Dünya'nın haberine göre, Yılmaz, Huawei'in Türkiye'deki 22 yıllık faaliyetlerinden ve şirketin "Türkiye'de, Türkiye İçin" stratejisine olan bağlılığından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Huawei Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Huawei Avrupa Bölge Başkanı Jim Lu, Türk hükümeti tarafından sağlanan adil ve açık iş ortamından son derece mutlu olduklarını söyledi.

Yılmaz, Huawei'den Türkiye'deki yatırımlarını artırmasını istedi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Huawei'in uzun yıllardır Türkiye'ye yatırım yaptığını görmekten mutluluk duyduğunu belirterek, Huawei'in yüksek teknoloji üreten Çinli şirketlerin Türkiye'ye yatırım yapması özelinde iyi bir örnek olduğunu ifade etti. Huawei'den Türkiye'deki yatırımlarını artırmasını isteyen Yılmaz, Türkiye'deki yabancı yatırımları Türk şirketleri olarak gördüklerini ifade etti.

Türkiye'deyki iş gücünün yüzde 96'sı Türk çalışanlardan oluşuyor

Huawei Türkiye Genel Müdürü Kaya Shi görüşmede, Huawei'in Türkiye'deki operasyonlarından, yerelleşme sürecinden, çeşitlilik ve kapsayıcılığından, toplumsal katkılarından söz etti. Huawei, Türkiye pazarına 2002 yılında girdi ve şu anda ülkedeki iş gücünün yüzde 96'sı Türk çalışanlardan oluşuyor. Huawei ayrıca Türkiye'de yerel Ar-Ge Merkezi, yerel bulut veri merkezi ve eğitim merkezleri kurdu. Türkiye’deki genç yetenekleri eğitmek için Gelecek İçin Tohumlar ve Bilişim Akademisi gibi çeşitli yetenek geliştirme programları başlattı. Huawei, 6 Şubat 2023'te meydana gelen depremin ardından, afet yardımı sağlamak ve hasar gören ağları yeniden kurmak için, yerel iş ortaklarıyla birlikte çalıştı. Kaya Shi ayrıca, Huawei Türkiye'nin yerel iş ortaklarıyla geliştirdiği yeşil enerji alanındaki yatırım planlarından da bahsetti.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Huawei'in yeni yatırım planlarını duymaktan ve Huawei'yi Türkiye'de desteklemeye devam etmekten mutluluk duyduğunu belirtti.

Huawei, yeni akıllı telefon serisini tanıttı

 

Hamas'ın operasyonunda teknoloji savaşı: Huawei'nin rolü!

 

Huawei'in gelirleri iki yıl aradan sonra arttı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)