BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaEmlakÇin'den kentsel dönüşüme 1.4 trilyon dolar kaynak----

Çin'den kentsel dönüşüme 1.4 trilyon dolar kaynak

Çin'den kentsel dönüşüme 1.4 trilyon dolar kaynak
27 Şubat 2024 - 13:23 www.finansgundem.com

Çin, önümüzdeki 5 yıl içinde kentsel dönüşümü hızlandırmak için 1.4 trilyon dolarlık kaynak ayırdı

Çin, 2024 yılında önemli kentleri için hızlandırılmış bir kentsel dönüşüm planı uygulayacak. Plan çerçevesinde birçok kent için özel kredi ve ödenekler verilmeye başlandı. Söz konusu krediler öncelikli maliyetlere, telafi giderlerine ve yerinden edilenlerin iskanı için yeni inşaat faaliyetine ve buna bağlı altyapı ve yenileştirme projelerine yönlendirilecek.

Bu bağlamda Çin Kalkınma Bankası (China Development Bank) yerleşim birimlerinin renovasyonu için 20 Ocak’ta özel kredi olarak 9,08 milyar yuan (1,26 milyar dolar) dağıttı. Bu fonlama Guangzhou, Zhengzhou ve Xi’an gibi kentlerde yaklaşık 100 projeyi kapsıyor. Projelerden 100 bin kişi doğrudan doğruya yararlanacak ve bunlar, 238 bin iskan biriminin inşasına olanak sağlayacak.

China Index Holdings Başkanı Huang Yu, geleceği planlarken kentlerdeki düzensiz yerleşimin dönüştürülmesi ve yenilenmesinin, gelecek beş yıl içinde yaklaşık bir milyar metrekareye eşdeğer bir alana yatırım gerektireceğini öngörüyor. Bu, başka bir ifadeyle, yeni iskan talebine yönelik yılda ortalama 44 milyon metrekare iş üretmek demek oluyor. Huang, basına yaptığı açıklamada, arazi edinme ve bu yenileştirilmiş bina inşaatı çalışmalarını kapsayan toplam yatırımın 10 trilyon yuana (1.4 trilyon $) varacağını tahmin ettiğini belirtti.

Citi: Çin'de emlak satışları yüzde 50'nin üzerinde düşecek

 

Çin'de emlak krizinde 90 milyar dolarlık kayıp

 

Çin'de emlak krizi büyüyor 40 banka iflas bayrağı çekti

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)