BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemÇin, yurtdışından katı atık getiren 18 limanı kapattı----

Çin, yurtdışından katı atık getiren 18 limanı kapattı

Çin, yurtdışından katı atık getiren 18 limanı kapattı
22 Ekim 2021 - 15:17 www.finansgundem.com

Yeni revize edilen katı atık yasası Eylül 2020’de yürürlüğe girmişti. Çin Ulusal Halk Meclisi Daimi Komitesi, yasa teftiş ekibinin sunduğu yasanın uygulanmasıyla ilgili bir raporu dinledi.


Çin Uluslararası Radyosu'nun haberine göre Raporda, “Çin Halk Cumhuriyeti'nin Katı Atıklardan Kaynaklanan Çevre Kirliliğinin Önlenmesi ve Kontrolü Yasası” nın uygulanmasından bu yana, ülkenin kilit alanlarındaki katı atık kirliliğini önleme ve kontrol etme alanında dikkate değer sonuçlar elde edildiğine dikkat çekildi. 2020 yılı sonuna kadar 46 pilot şehirdeki mahalle ve sitelerde çöp sınıflandırmasının kapsama oranı yüzde 94,6’ya, geri dönüşüm oranı ortalama olarak yüzde 36,2’ye ve tehlikeli atıkların toplu halde çözülme kapasitesi yılda 140 milyon tonu aşmış durumda.

1 Ocak 2021'den itibaren 18 katı atık ithalat limanının tamamı iptal edildi. Çeşitli seviyelerdeki hükümet birimlerinin yasal sorumlulukları aktif ve etkin bir şekilde uygulanıyor. Tianjin Eco-City ve Shenzhen gibi “atıksız” pilot şehirler ve bölgeler, katı atıkların kaynak yerlerinin azaltılması ve kaynak kullanımını teşvik ederek örnek oluşturdu.

Kömürhan Köprüsü'nün inşaat atıkları sanat eserine dönüştü

 

Sıfır Atık Projesi kapsamında 356 milyon kilovatsaat tasarruf sağlandı

 

Sakarya'da evsel atıklar geri dönüşüyor

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)