BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemÇelik'ten Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a yanıt----

Çelik'ten Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a yanıt

Çelik'ten Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a yanıt
14 Mayıs 2023 - 20:56 www.finansgundem.com

Ömer Çelik "Milli iradenin kesin bir şekilde tecelli etmesini istiyoruz. Sandıkların başında beklenmesiyle ilgili çağrı yapıyoruz" diye konuştu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu açıklamalarına yanıt verdi. Çelik, şunları söyledi:

Sayım işlemi tüm şeffaflığıyla devam ediyor. Milli iradenin kesin bir şekilde tecelli etmesini istiyoruz. Sandıkların başında beklenmesiyle ilgili çağrı yapıyoruz. Karşımızdaki ittifakın belediye başkanları telaş içinde televizyona çıktılar ve Anadolu Ajansı’nı hedef aldılar. Bu telaş nedir? Birdenbire “Biz öndeyiz AA veri seçiyor” gibi bir açıklama yaptılar.

Sandıklar sayılıyor, milli iradenin tecelli etmesi için henüz bir sonuç açıklanmamış, AA’ya saldırıyorlar. Sonra seçim sonucunu ilan ediyorlar. Bu diktatörce bir yaklaşımdır. Milli iradeye saygısızlıktır. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir ilkesine suikast girişimidir. Cumhurbaşkanımız açık ara öndedir ama biz herhangi bir şekilde sonucu açıklamıyoruz. Sonucu lekelemeye çalışıyorlar.

“AÇIKLAMAYI YSK YAPACAKTIR”

Son yaptıkları basın toplantısı tüm zihniyetlerini ele vermiştir. Hukuki süreç devam ederken, millet adına yapılması gereken açıklamayı kendileri yapıyorlar. Bu siyasi gasptır. Millet adına açıklamayı YSK yapacaktır. Milletimizin provokasyon olacağına dair bir kuşku içerisine girmesine gerek yoktur.

İmamoğlu ve Yavaş'tan ortak açıklama

 

Türkiye ‘Cumhurbaşkanı’nı seçiyor

 

Türkiye milletvekillerini seçiyor: İşte otuz büyükşehir

 

Türkiye 13'üncü Cumhurbaşkanı'nı seçiyor! İşte 30 ilde son durum...

 

İşte milletvekili dağılımı, İşte partiler