BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiÇalışan kişi başına üretim azaldı----

Çalışan kişi başına üretim azaldı

Çalışan kişi başına üretim azaldı
05 Aralık 2023 - 08:48 www.finansgundem.com

"Verimlilik İstatistikleri Bülteni"ne göre çalışan kişi başına üretim %0,36 azaldı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışan kişi başına üretim endeksi, bir önceki döneme göre yüzde 0,36 azaldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan "Verimlilik İstatistikleri Bülteni"ne göre, takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışan kişi başına üretim endeksi, önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4,10 arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışılan saat başına üretim endeksi, önceki döneme göre %0,93 azaldı. Takvim etkilerinden arındırılmış toplam sanayi çalışılan saat başına üretim endeksi, önceki yılın aynı dönemine göre %1,79 arttı.

En fazla artış Sermaye Malı Üretimi’nde gerçekleşti Takvim etkilerinden arındırılmış ana sanayi grupları (MIGs) verileri incelendiğinde, çalışan kişi başına üretim endeksinde önceki yılın aynı çeyreğine göre en fazla artışın %12,8 ile Sermaye Malı Üretimi’nde gerçekleştiği görülmektedir. Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış çalışan kişi başına üretim endeksinde önceki çeyreğe göre en fazla artış %4,2 ile Enerji’de gerçekleşti.

Çalışan emekliye ikramiye teklifi TBMM Genel Kurulu'nda

 

Uzaktan çalışanlar güçleniyor, şirketler onlarla savaşamıyor

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • E.g.05 Aralık 2023 15:22

    VERİMLİLİK ALINAN ÜCRETE DE BAĞLIDIR SÜREKLİ ASGARİ ÜCRET ÖDENMESİ VERİMLİLİĞİ DE KALİTEYİ DE DÜŞÜRÜR ÇALIŞANLARDA MESAİ BİR AN EVVEL BİTSE DE GİTSEK PSİKOLOJİSİ OLUŞUR ALMANYADAKİ GİBİ YÜKSEK/EŞİT ÜCRETLER ÖDENSE ÇALIŞANLARIMIZ ALMAN ÇALIŞANLARDAN DAHA VERİMLİ OLUR KALİTE/BULUŞLAR ARTAR