BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBM, Ukrayna'ya büyük yardım planını açıkladı----

BM, Ukrayna'ya büyük yardım planını açıkladı

BM, Ukrayna'ya büyük yardım planını açıkladı
01 Mart 2022 - 19:31 www.finansgundem.com

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, BM'nin Rusya'nın saldırdığı Ukrayna'da gelecek aylarda oluşacak insani kriz için planlanan büyük yardım paketini açıkladı

BM'nin Cenevre'deki merkezinde "İnsani Yardım Çağrısı ve Bölgesel Mülteci Müdahale Planının Ortak Tanıtımı" başlıklı toplantıya New York'tan çevrim içi katılan Guterres, Ukrayna'daki savaş nedeniyle milyonlarca insanın yardıma muhtaç hale geleceğini, bunun için büyük bütçeli yardım planları oluşturduklarını belirtti.

Guterres, "Son askeri saldırıdan önce bile, insani yardım kuruluşları Ukrayna'nın doğusunda 3 milyon kişiye ulaşıyordu. Şimdi bu programları genişletip büyüteceğiz ve ülke genelinde ihtiyaç duyulan her yerde yeni operasyonlar kuracağız" dedi.

BM Genel Sekreteri, "Üç ay içinde askeri operasyonlardan etkilenen ve yerinden edilen 6 milyondan fazla insanın artan insani ihtiyaçlarını karşılamak için Ukrayna içinde 1,1 milyar dolar, sınırları aşan Ukraynalılar için de 551 milyon dolar talep ediyoruz" diye konuştu.

Dünya Gıda Programının (WFP) ilk sevkiyatının Türkiye'den Ukrayna'ya yola çıktığını anlatan Guterres, tüm insani yardım çalışanlarının güvende olması, korunması ve hareket özgürlüğünün garanti altına alınmasının önemini vurgulayarak, "WFP, buğdayının yarısından fazlasını Ukrayna'dan satın alıyor. Hasadın aksaması fiyatları ve küresel açlığı artırabilir" ifadelerini kullandı.

En etkili insani yardımın silahları susturmak olduğunu söyleyen ve askerlerin kışlalarına geri dönmesi çağrısını yineleyen Guterres, her zamankinden daha fazla, her yerde barış için çabaların yoğunlaştırılması gerektiğinin altını çizdi.

BM'den mültecilere yönelik ayrımcılığa tepki

 

BM Genel Kurulu Ukrayna için toplandı

 

Ukrayna'da kritik açıklama: Biz düşersek, BM de düşer

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)