BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkBarclays'dan Türk bankaları tavsiyesi----

Barclays'dan Türk bankaları tavsiyesi

Barclays'dan Türk bankaları tavsiyesi
21 Mayıs 2024 - 09:34 www.finansgundem.com

Türk bankalarının tahvilleriyle ilgili tavsiyesini ‘ağırlık artır’a çıkaran Barclays, Türk bankalarının perp tahvillerinde yüksek carry getirisine dikkat çekerek Akbank ve Yapı Kredi perp tahvillerinde alım önerdi.

İngiliz banka Barclays, EMEA (Europe, the Middle East and Africa) Bölgesi içinde yüksek carry sağlaması sebebiyle Türk bankalarının tahvillerine yönelik tavsiyesini 'orta ağırlık'tan 'ağırlık artır'a yükseltti.

Yayımladığı notta son dönemde artan yeni tahvil ihraçlarına dikkat çeken Barclays analisti Valentina Stoykova, bu ihraçların Türk finans sektörü için bileşimi değiştirdiğini ve EEMEA içinde (Ukrayna hariç) en geniş spread farklarına yol açtığını bildirdi.

Stoykova Türk bankalarında bir yıldan uzun vadeli olarak ihraç edilmiş geçmiş dönem tahvillerinin ortalama yaklaşık 220 baz puan spread ile işlem gördüğüne, buna karşın yeni tahvillerde spread'in yaklaşık 400 baz puan olduğuna dikkat çekti.

"Türkiye banka tahvillerini cazip görüyoruz"

Tahvil arzının, özellikle sermaye benzerinde azalmasını bekleyen analist birçok Türk bankasının Tier 2 ve sürekli (perp) tahvil ihracı fırsatını değerlendirdiğini belirtti.

Bu durumun yatırımcılar için özellikle bazı perp tahvillerde çekici bir giriş noktası yarattığını belirten Stoykova bunun sektörde en iyi pozisyonlanma olacağını öngördü.

“Körfez bölgesi de dahil olmak üzere EEMEA’daki diğer Banka tahvil piyasasına kıyasla Türkiye banka tahvillerini cazip görüyoruz” diyen Barclays Türk bankalarının perp tahvillerinde yüksek carry getirisine dikkat çekerek Akbank ve Yapı Kredi perp tahvillerinde alım önerdi.

BoFA: Yabancı yatırımcılar Türkiye'ye olumlu bakıyor

 

HSBC: Türkiye'de duyarlılıkta önemli iyileşme var

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)