BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkBankacıların primlerine kesik!----

Bankacıların primlerine kesik!

Bankacıların primlerine kesik!
17 Ekim 2014 - 07:09 www.finansgundem.com

Bankacılara ödenen prim, ikramiyelere sınırlama getirilmesi sektörden eleştiri almaya başladı

FINANSGUNDEM.COM

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Andrew Bailey, bankacılara ödenen prim, ikramiyelere sınırlama getirilmesini eleştirdi. Bailey, Avrupa Bankacılık Otoritesi'nin, bankacılara ödenen prim ve ikramiyelerine yönelik yeni düzenlemesini değerlendirdi.

Bailey yaptığı açıklamada, finansal yöneticilerin şeytana uyarak karlarını artırmak, kazançlarını yükseltmek için uzun vadede bankaya zarar verebilecek riskler almalarının engellemenin doğru yolunan bankacı prim, ikramiyelerine sınır getirmek olmadığını
söyledi.

Bailey, yanlış işler yapan bankalara regülatörler tarafından uygulanan cezaların finansal sistemin istikrarını tehdit etmemesini sağlamak için dha fazla uluslararası koordinasyona ihtiyaç olduğunu da vurguladı.

EBA'DAN İKRAMİYE VE PRİMLERE KESİK

Avrupa Bankacılık Otoritesi (EBA), bankacılara ödenen prim ve ikramiyelerine yönelik düzenlemelerdeki yasal bir boşluğu kapattı. EBA aldığı karar ile bankacılara rol tabancı tazminat, hakediş yolu ile prim ve ikramiye ödenmesini yasakladı.

EBA yaptığı açıklamada AB üyesi ülkelerde 39 bankanın tazminat, hakediş gibi adlar altında çalışanlarına ödemelerde bulunduklarının ve bankacı prim, ikramiyelerine yönelik kuralları ihlal ettiklerini vurguladı.
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)