BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBahçeli'den The Economist'e tepki: Türkiye'ye yön veremezler----

Bahçeli'den The Economist'e tepki: Türkiye'ye yön veremezler

Bahçeli'den The Economist'e tepki: Türkiye'ye yön veremezler
06 Mayıs 2023 - 16:39 www.finansgundem.com

MHP Genel Başkanı Bahçeli, The Economist dergisinin kapağına tepki gösterdi. Bahçeli açıklamasında "Küresel sermaye çeteleri Türkiye'ye yön veremez." ifadesini kullandı

MHP lideri Devlet Bahçeli, 14 Mayıs seçimlerini kapağına taşıyan İngiliz The Economist dergisine tepki gösterdi. Bahçeli, "Küresel sermaye çeteleri Türkiye'ye yön veremez; Türkiye'yi sömürge ülkesi haline getiremezler. Geri adım atarsak onlar gibi namerdiz." dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 14 Mayıs seçimlerine 8 gün kala Balıkesir'de düzenlenen mitingde konuştu.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Yıkılmamızı gözleyenler var, dikkat ediniz. Türkiyemiz üzerinde karanlık emeli olanlar var, tetikte durunuz. Cesaretimizin kaynağı tarihtir. İstikbalimizin kaynağı bu topraklara sereserpe uzanıp yatan şehitlerimizdir. Kutlu yürüyüşün neticesinde gelen Türk asrı, geleceğin gücü Türkiye olacaktır. 14 Mayıs seçimleri yeni yüzyılın demokratik eşiği, milli ve manevi değerlerin rehberleriyle geçilmesi gereken ilk kavşağıdır. 

"TÜRKİYE'YE YÖN VEREMEZLER"

PKK Kılıçdaroğlu'na aleni destektir, küresel emperyalizm Kılıçdaroğlu'nun akıl şifrelerini ele geçirmiştir. The Economist dergisi 'Erdoğan gtimeli' diyormuş. Küresel sermaye çeteleri Türkiye'ye yön veremez; Türkiye'yi sömürge ülkesi haline getiremezler. Geri adım atarsak onlar gibi namerdiz. Çıkar ortakları, terör örgütleri, Türkiye düşmanları, tefeciler, faiz bağımlısı bankerler, İslam karşıtları alayı birden Türkiye'nin önüne geçmiş. 2023'ün en önemli seçiminin Türkiye'de olacağını iddia etmeye başlamışlar. Cumhuriyetten intikam almak istiyorlar. 15 Temmuz'un rövanşını almak için algı operasyonlarına hız veriyorlar. Tehdit çok vahim düzeydedir. 

"KILIÇDAROĞLU VE ORTAKLARI AĞIR BEDEL ÖDEMEYE HAZIR OLSUN"

Türkiye'ye tuzak kuranlar 14 Mayıs'ta alt edileceklerdir. Emperyalizmin kalleş ve kanlı fermanına ümit bağlayanlar kenara itilecektir. Kılıçdaroğlu ve zillet ortakları ağır bedel ödemeye hazır olsun. Türkiye'de bulamadıklarını yabancı ülkelerde arayanlar, terör örgütlerine destek olanlar, ekmeğini yediği vatanını gittikleri ülkelerde şikayet edenler doğru zaman doğru adam Recep Tayyip Erdoğan. Hedefimiz açık ara farkla tekrar Cumhurbaşkanı seçilmesi. Meclis'te güçlü bir MHP ve Cumhur İttifakı'nın tecelli etmesidir.  

"14 MAYIS KADERİ TAYİN EDECEK"

14 Mayıs Türkiye'nin kaderini tayin edecek. Ya yurdum diyeceğiz, ya da yokluğa mahkum olacağız. Mandacılara, mayası zehirli olanlara ya boyun eğeceğiz, ya da lider ülke Türkiye'nin kapısını aralayacağız. Türkiye'yi lider ülke seviyesine biz taşıyacağız. Dünyaya Türkçe bakan bir dış politik mimariyi sağlamış olacağız. İrademiz ve gücümüz büyük Türkiye'dir. HDP'yi Yeşil Sol Parti'yi yanına alanlar yıkım sevdalılarıdır. Bizim böyle bir sevdayı içinde taşıyanlarla iki dünyada da hesabımız vardır. 

Ekonomik kalkınmanın ve sanayinin yanındayız. Üretimin yerli ve milli sanayideki dev hamlelerin yanındayız. Enerjide dışa bağımlılığa son vermek için çırpınan Türkiye'nin parlaması için mücadele eden sağlam idareyle yan yanayız. Çağrımız önce ülkem ve milletim diyen herkesedir."

BAHÇELİ'DEN YALOVA'DA CHP VE İTTİFAK ORTAKLARINA 14 MAYIS MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yalova'da konuşma yaptı. MHP lideri Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle;

"Düzenlediğimiz bu açık hava toplantımıza teşrif eden, gücümüze güç ekleyen Yalovalı kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. 8 gün yapılacak seçimlerin ülkemizin birliğine, demokrasimizin geleceğine hayırlı ve kalıcı sonuçlar getirmesini Allah'tan niyaz ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz.

"TÜRK MİLLETİ TARİHİN HİÇBİR DÖNEMİNDE ZİLLETE 'TAMAM' DEMEMİŞTİR"

Meşru ve hukuki savunma haklarımızı yerine getirmek maksadıysa askerlerimizi geri çekeceklerini iddia ediyorlar. Terörist Demirtaş'ı serbest bırakacaklarını açıklıyorlar. İhanete sessizlik aynı zamanda ortaklıktır. Türk milleti tarihin hiçbir döneminde zillete 'tamam' dememiştir. Biz karşımızdaki muhalefet yapısına zillet demeyelim de ne diyelim? Bunları daha nasıl tarif edelim? Soruyorum size 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlere hazır mısınız? Vakit geldiğinde sandığa gidecek misiniz? MHP'nin Yalova milletvekili adaylarını seçerek TBMM'ye gönderecek misiniz? Sayın Erdoğan'a oy verecek misiniz? Yalova bu kanaatteyse Kılıçdaroğlu boşuna uğraşmasın, boş yere yalan ve ihanet mesaisine çıkmasın.

"VAKİT 14 MAYIS'TA TÜRKİYE'YE SAHİP ÇIKMA VAKTİDİR"

Devlet ve milletiyle, her şeyden önce Türkiye iradesi 14 Mayıs'ta vatana ve milli namusa sahip çıkacaktır. Hayal tacirlerini, fitne tezgahlarını, Türkiye muhaliflerini bertaraf ederek Cumhur İttifakı'nın zaferine ulaşacağız. O halde aziz milletim sıra sende, Yalovalı kardeşlerim sıra alayınızda. Karar sizin, söz sizin, yetki hepinizin. Vakit imanla, heyecanla ve şevkle mücadele vaktidir. Aziz milletim sıra sende, vakit gönüllere girme, kucaklaşma, 14 Mayıs'ta Türkiye'ye sahip çıkma vaktidir. Hiç kimse merak etmesin, istikbalin kudreti yine büyük Türk milleti olacaktır. Biz nereye gittiğimizi, nereye gideceğimizi, gidince ne yapacağımızı adımız gibi bilenleriz. Biz MHP'yiz, biz Cumhur İttifakı'yız. Biz nefsine teslim olup zillete düşenlerle değil, Türkiye sevdasıyla yanıp tutuşan Yalovalı kardeşlerimizle yol yürüyoruz.

"KILIÇDAROĞLU'NUN YOL ARKADAŞLARI TERÖRİSTLERDİR"

Muhterem vatandaşlarım, zillet ittifakının Türkiye lehine tek bir sözünü işiten yoktur. Tek bildikleri aldatmadır, yalandır. Bu ittifak ortakları sadece güçlendirilmiş parlamenter sistem masalıyla avunuyorlar. Siyasi kriz günlerini özlüyorlar. Her numara zillet ittifakında, ne ararsanız bu ittifakın yamalı bohçasında. Kendi aralarında pazarlık yetmezmiş gibi, Türkiye'yi kumar masasında pazarlamayı hedefliyorlar. Bunların dilinde Türkiye'ye övgü, teröristlere tepki yok. Kimlerin hizmetine siyaset yaptıklarını da bilmeyen yok. Kılıçdaroğlu'nun yol arkadaşları teröristlerdir. 

"ZİLLET İTTİFAKINA BIRAKACAK NE ÜLKEMİZ NE DE YURDUMUZ VAR"

Zillet İttifakı'nın güçlendirilmiş parlamenter sistem dolduruşuna getiren dış güçlerdir. Zillet ittifakı Türkiye'nin tarafında değildir, yol haritaları karışık ve bulanıktır. Biz tarafız, hem hakkın hem halkın hem de hakikatin tarafıyız. Zillet ittifakının tarafı Türkiye'nin tahribidir. Herkesi uyarıyorum; bölücüye, teröristlere, milliyetsizlere, yıkım müteahhitlere, zillet ittifakına bırakacak ne ülkemiz ne de yurdumuz var. CHP ve İYİ Parti yönetimi PKK ile sadece ittifak halinde değil, bu örgütün yedeği haline gelmiştir. CHP'ye, İP'e ve diğerlerine demokratik bedel ödetmek milli iradenin adaleti değil midir?

"SÖZÜMÜZ SÖZ OLSUN... EZAN SUSMAYACAK, BAYRAK İNCEMEYECEKTİR"

CHP ve İYİ Parti'nin ittifak ortağı Yeşil Sol Parti'nin Ağrı milletvekili adayı Sırrı Sakık 'Biz bu sistemi değiştireceğiz, 100 yıllık cumhuriyeti değiştireceğiz' demiş. Biz 100 yıllık cumhuriyeti Türkiye Yüzyılı'na taşıyalım diyoruz, bunlar değiştireceğiz diyor. Bunların hepsi aynı tornanın malulüdür. Milli mücadele zaferle taçlanarak vatan düşmanlarından temizlenmiş ve 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet ilan edilmişti. Sözümüz söz olsun... Ezan susmayacak, bayrak inmeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti kıyamete kadar baki kalacaktır. Sizlere soruyorum, öyle bir cevap veriniz ki 7 düvel saklanacak delik arasın. Vatana sahip çıkacak mısınız? Türkiye'ye sahip çıkacak mısınız? İşte Yalova'nın iradesi böylesine hayranlık uyandırmaktadır. Beraber çok daha güçlüyüz. Kim hangi oyunu oynarsa oynasın, ayrışmayacağız. Hep birlikte kızılelmaya doğru ilerleyeceğiz. Mutlaka başaracağız. Taviz vermeyeceğiz, teslim olmayacağız, tembellik göstermeyeceğiz. Bir kez daha sizlere soruyorum; 14 Mayıs'ta sandığın başına gidip de mührü elinize aldığınızda MHP'ye oy verecek misiniz? Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Erdoğan'a 'Durmak yok, yola devam' diyecek misiniz?

"AZİZ VATAN EVLADI RECEP'İ EZDİRMEYECEĞİZ"

Son günlerde yayınlanan yazılar, dergiler, Türkiye'nin iradesi üzerinde ambargo koymaya çalışıyorlar. Türkiye'de Erdoğan'ın siyasi hayattan çıkmasını arzuluyorlar. Türkiye'nin alayına söylüyorum; Hans'a, Sam'a, Jonny'e, Frank'a, Henry'e, aziz vatan evladı Cumhurbaşkanımız Recep'i ezdirmeyeceğiz. Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan olacak, Amerika'nın dediği değil, Kılıçdaroğlu'nun dediği değil, kendi öz evladına sahip çıkacak; Recep, Recep, Recep diyecek. Birlikte çok daha güzel günlere kavuşacağız. Her şeyden önce Türkiye diyeceğiz. Ülkümüzle, ülkemiz huzurlu yarınlara kavuşacak."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan The Economist'in kapağına tepki

 

Erdoğan'dan küçük esnafa prim müjdesi

 

Erdoğan: 14 Mayıs'ta Türkiye'nin bütün renkleri kazanacak

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)