BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemBahçeli TRT'ye ateş püskürdü----

Bahçeli TRT'ye ateş püskürdü

Bahçeli TRT'ye ateş püskürdü
26 Ekim 2015 - 23:49 www.finansgundem.com

Devlet Bahçeli partisinin Çankırı'da düzenlediği toplantıda STK temsilcileri ve vatandaşlara hitap etti

Çankırı'da partisinin düzenlediği toplantıda STK temsilcileri ile vatandaşlara hitap eden MHP lideri Bahçeli, 7 Haziran sonrasında yaşanan olayları değerlendirdi. Devlet Bahçeli, son yaşanan olayların halkın nezdinde sessiz bir öfkeye neden olduğunu belirterek, "10 Mart'tan bu güne kadar seçim faaliyetleri için her türlü gayreti gösteren insanlarımız oynanan oyunların farkına varmış, bu oyunları sessizce bozmak için de sabırlı olmuştur. Ama bu sabrın altında bir sessiz öfke yatmaktadır. Bu sessiz öfke bir yerde patlayabilecektir. İnşallah bu patlama 1 Kasım günü sandıkta olur. Sandıkta böyle bir öfkenin patlaması Türkiye'de tahmin edilen ve ısrarla halkımıza kabul ettirilmek istenen seçim sonuçlarını kökünden değiştirebilir. Onun için millet iradesi ile oynamak, onu baskı altına almak doğru değildir. Sandıkta çözülmeyen istek ve talepler söz konusu olduğunda Türkiye'de demokrasi işliyor demektir. Ama bunun tersi bir durum olursa Türkiye bir kaosa, bir krize, bir bunalıma girebilir. Türkiye çok daha zor şartlar altına sürüklenebilir. Daha büyük inşallah yaşanmaz felaketlerle karşı karşıya kalınabilir" dedi. 

"ERDOĞAN'A TÜRKİYE'DE SELAM VERECEK KİMSE KALMAZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı dönemindeki siyasi ahlak ve etikle bağdaşmayan davranışlarını Cumhurbaşkanlığı makamında da sürdürme gayreti içinde olduğunu iddia eden Bahçeli, "Bu davranışları Türkiye'yi siyasi ahlak ve siyasi etik açısından bir çıkmaza sürüklemektedir. Bugün için bu davranışlarıyla sonuç alabilir, koltuğunu koruyabilir, koltuğunu daha ihtişamlı yaptırabilir, yasa dışı yollarla kaçak saraylar yaptırabilir. Ama bunun sonu bir gün gelir, bir hesaplaşmayla bir yüzleşmeyle karşı karşıya kendisini bırakırsa zannediyorum Türkiye'de kendisine bir selam verebilecek AK Parti yöneticileri dahi kalmaz. Şimdi bakınız Cumhurbaşkanlığı seçimi sırasında, mahalli idareler seçimlerinde, önce başbakan olarak, Bakanlar Kurulu olarak, sonra da cumhurbaşkanı olarak kullanarak haksız rekabet içine girmiş, milletimizle her insanımızı anayasada eşit vatandaş olma hakkını çiğnemiş ve mevcut partisini ve kendisini koruyabilmek için her yola başvurmuş. Cumhurbaşkanı devletin her imkanını, uçağı, otobüsü, arabası, kaynakları ile 54 miting yapmak suretiyle, televizyonları aşırı derecede işgal etmek suretiyle seçimlere yedek takviye bir üslupla AKP'ye yardımcı olmaya çalışmıştır. Acaba bu AKP'yi çok sevdiğinden midir, AKP giderse başım beladan kurtulamaz korkusu mudur? Bunu bilmek lazımdır" ifadelerini kullandı. 

"TRT'DEN HESAP SORACAĞIZ"
Bahçeli, televizyonların iktidarın etkisi altında olduğunu öne sürerek, "Şimdi seçimlerdeyiz. Türkiye'de yandaş televizyonlar var, yanaşmalar var. Sabahtan akşama kadar bir partinin faaliyetlerinin, çok mecbur kalmazsa diğer partilerin faaliyetlerinden hiç bahsetmemeye gayret gösteriyor. Ama bir TRT var, çok yakından takip ediyorum. Kamu kuruluşudur, hepinizin vergisi ile ayakta kalan bir kurum. Sadece AKP'nin iki bakanı, iki tane milletvekili adayını gece gündüz ekrana çıkartırken halkın arasına girmeye cesaret edemeyenleri halkın evinde, halkın arasındaymış gibi gösterme çabası içine giriliyor. Demek ki bir iktidar değişikliğinde TRT'nin de hesabı görülecek. TRT'nin bugünkü durumunu kabullenmemiz mümkün değildir" diye konuştu. 

Bahçeli, 1 Kasım seçimlerinin sebep ve sonuçları bakımından 7 Haziran seçimlerinden çok daha önemli olduğunu belirterek, vatandaşlara 1 Kasım'da mutlaka sandığa gidip yüksek bir katılımla oy kullanmalarını istedi.
ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)