BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisAziz Yıldırım'ın kuzeni Sürreyya Yalçın icralık oldu----

Aziz Yıldırım'ın kuzeni Sürreyya Yalçın icralık oldu

Aziz Yıldırım'ın kuzeni Sürreyya Yalçın icralık oldu
03 Mayıs 2023 - 08:51 www.finansgundem.com

Süreyya Yalçın, 2008 yılında 84 yaşında vefat eden babası Faruk Yalçın'ın bıraktığı 4 milyar dolarlık servetten payını alabilmek için kardeşleri ile yıllardır davalıktı

Ocak 2016'da Hataylı iş insanı Ozan Baran ile üçüncü evliliğini yapıp Miami'ye gelin giden Süreyya Yalçın'ın eski avukatı Kamil Yıldırım Yücel ile başı dertte! Süreyya Yalçın, 2008 yılında 84 yaşında vefat eden babası Faruk Yalçın'ın bıraktığı 4 milyar dolarlık servetten payını alabilmek için kardeşleri ile yıllardır davalıktı. Avukat Kamil Yıldırım Yücel, 15 Ekim 2014-15 Eylül 2022 tarihleri arasında Süreyya Hanım'a bu davalarında danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermiş. Ancak iddiasına göre; 96 ay boyunca Süreyya Yalçın Baran'dan beş kuruş alamamış. Bu gelişmeyi Sabah‘taki köşesine taşıyan Bülent Cankurt, “Alacaklarının toplamı olan 720 bin euroyu faizleri ile birlikte tahsili için de İcra Dairesi kanalıyla ödeme emri göndermiş. İşler nasıl bu noktaya geldi bilmiyorum ama yaptığı jestlerle eşinin ağını yerden kesen, Serdar Ortaç'a, 'Süreyya' adında şarkı bile yazdıran Ozan Baran'ın, eşinin icralık olmasına izin vermesine de şaşırdım doğrusu...” diye eleştirdi.

SÜREYYA YALÇIN KİMDİR?

1984'de doğan Süreyya Yalçın, servetiyle Forbes listesine de girmeyi başardı. 2005'te Kerem Dürüst, 2008'de Önder Bekensir'le evlenen Süreyya Yalçın, 2016'da da Antakyalı iş insanı Ozan Baran ile hayatını birleştirdi. Süreyya Yalçın 2016 yılından beri ABD'nin Miami şehrinde yaşamını sürdürüyor.

Süreyya Yalçın, son günlerin magazin gündeminde yer almaya devam ediyor. Bir dönem Önder Bekensir'le evlilik yaşayan ve 2016 yılında Ozan Baran ile evlilik hayatına adım atan Süreyya Yalçın, 1984 yılında dünyaya gelmiştir.

2008 yılında hayata gözlerini yuman Faruk Yalçın'ın kızı olan Süreyya Yalçın, aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü'nün eski başkanı Aziz Yıldırım'ın da kuzenidir. Aslen Diyarbakır Ergani'li olan merak edilen isim, servetiyle Forbes listesine de girmeyi başarmıştır.

2005 yılında Kerem Dürüst, 2008 yılında Önder Bekensir ile evlilik yaşayan Süreyya Yalçın, 2016 yılında ise Antakyalı işadamı Ozan Baran ile evlenmiştir.

FARUK YALÇIN KİMDİR?

Faruk Yalçın, 23 Nisan 1923 yılında Ergani'de doğdu. Cumhuriyet'in ilan edildiği yıl hayata gözlerini açan Faruk Yalçın, babasının asker olması nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanını gezdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın dayısı ve kulüp asbaşkanı Neşet Yalçın'ın amcası. Babası, Ergani'de belediye başkanlığı da yapmış olan Ergani'nin Maden mutasarrıığına bağlı olduğu dönemdeki ilk belediye başkanı Osman Nuri Yalçın'ın oğlu, Neşet bey olarak bilinen Neşet Yalçın'dır. İlkokul'u Ergani'de, orta okulu Diyarbakır'da, liseyi Ankara'da başlayarak İstanbul Alman Lisesinde tamamladı. Liseyi bitirince Almanya'ya gönderilen on öğrenciden biri oldu.

Devlet Demiryolları bursunu kazanması hayatının dönüm noktasıydı. Kazandığı burs sayesinde İsviçre'ye giderek mühendislik eğitimi aldıktan sonra 1950'li yılların başlarında ülkesinde döndü. Türkiye'nin yalnızca en önemli iş adamlarından biri değil; aynı zamanda bir doğa sevdalısı, hayvan sever ve eğitim gönüllüsü olarak tanındı.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)