BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemAvrupalı kağıt üreticisi 4 tesisi kapatıyor: Bin 150 kişi işsiz kalacak----

Avrupalı kağıt üreticisi 4 tesisi kapatıyor: Bin 150 kişi işsiz kalacak

Avrupalı kağıt üreticisi 4 tesisi kapatıyor: Bin 150 kişi işsiz kalacak
16 Haziran 2023 - 06:18 www.finansgundem.com

Finlandiyalı kağıt ve ambalaj üreticisi Stora Enso, Finlandiya, Hollanda, Polonya ve Estanya'da bulunan 4 tesisi kapatacağını ve yeniden yapılanma eylemleri nedeniyle bin 150 kişinin işten çıkarılacağını açıkladı.


Şirketten yapılan yazılı açıklamada, uzun vadeli rekabet gücünü ve karlılığı artırmak için yeniden yapılandırma eylemlerine hazırlanıldığı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stora Enso'nun İcra Kurulu Başkanı Annica Bresky, "Stratejimiz için kritik bir dönüm noktasındayız ve pazardaki konumumuzu ileriye taşımak için sermaye tahsisine ve merkezi olmayan yetkilendirmeye daha fazla odaklanmamız gerekiyor. Bu ne yazık ki, karlılık sağlamayan varlıkların kapatılması gerektiği anlamına geliyor" değerlendirmesinde bulundu.

Bresky, şirketin yenilenebilir ürünlerine yönelik stratejik büyüme adımlarını atmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Şirket, Finlandiya'daki Sunila kağıt hamuru üretim birimini, Hollanda'daki De Hoop konteyner tahtası tesisini, Polonya'daki Ostroleka tesisindeki bir konteyner tahtası hattını ve Estonya'daki Napi kereste fabrikasını kalıcı olarak kapatmayı planlıyor.

Stora Enso, Rusya'dan odun ithalatının durdurulmasının kağıt hamuru için rekabetin artmasına neden olduğunu ve Sunila sahasını artık uygun maliyetli olmaktan çıkardığını açıkladı.

Açıklamada, "Planlanan yeniden yapılandırma eylemleri toplamda yaklaşık 1150 çalışanın işten çıkarılmasıyla sonuçlanacak" ifadesi kullanıldı.

Teknoloji şirketlerinde işten çıkarmalar zirvede

 

Bankacılık sektöründe yeni bir işten çıkarma dalgası

 

JPMorgan'dan personel kıyımı: 1000 kişiyi işten çıkaracak

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)