BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve HayatAnadolu Sigorta 'Genç Anadolu' projesiyle 2023 yılında 9 yeni iş ortağını bünyesine kattı ----

Anadolu Sigorta 'Genç Anadolu' projesiyle 2023 yılında 9 yeni iş ortağını bünyesine kattı

Anadolu Sigorta 'Genç Anadolu' projesiyle 2023 yılında 9 yeni iş ortağını bünyesine kattı
08 Şubat 2024 - 11:05 www.finansgundem.com

“Genç Anadolu” projesini 2021 yılında hayata geçiren Anadolu Sigorta, 2023 yılında devam ettiği proje çalışmalarını tamamladı. Yapılan sınav ve mülakatlar sonucunda olumlu değerlendirilen 9 kişi Anadolu Sigorta acentesi olarak faaliyete başladı.

Anadolu Sigorta, istihdama katkıda bulunmak ve gençlerin iş yaşamına daha kolay atılmalarını sağlamak amacıyla devreye aldığı Genç Anadolu projesinde, yeni iş ortaklarını belirledi. Şirket, 2023 yılının Mayıs ayında ikinci kez hayata geçirdiği bu proje ile, sigortacılık ve ilgili bölümlerden mezun olan veya yakın zamanda mezun olacak gençlerden ve sigortacılık deneyimi olan ancak acenteliği bulunmayan 35 yaş altı adaylardan 9 kişiye kendi acentesini açma fırsatı sundu.

Genç Anadolu projesi kapsamında 2023 yılında 3963 kişi acentelik için başvuruda bulundu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, gerekli eğitim ve deneyim şartlarını sağlayan 343 kişi genel yetenek sınavına katıldı. Sınav ve mülakatlar sonucunda başarılı olan 9 kişinin acentelik için gerekli resmi işlemleri tamamlanarak, Anadolu Sigorta acentesi olarak faaliyete başlamaları sağlandı. Uzun yıllardır toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda çalışmalar yürüten, bu çalışmaları tüm ekosistemine yayma misyonuyla hareket eden Anadolu Sigorta, “Daha Eşit” yaklaşımı çerçevesinde yeni acentelerinin 6’sını kadın, 3’ünü de erkek adaylardan seçti. 

Pandemi etkilerinin yoğun olduğu 2021 yılında başladıkları Genç Anadolu projesi ile genç sigortacıları sektöre kazandırmaktan büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Kerem Tokyürek; “Genç Anadolu projesi sayesinde yeni acente sahiplerine, acentelik kuruluşu için gereken muhtelif giderleri karşılama konusunda destek veriyoruz. Ayrıca branş eğitimleri, poliçe tanzim-tahsil ve hasar süreçlerini kapsayan Acente Yetiştirme Eğitim programı ve orta / ileri düzey temel sigortacılık eğitimi ile sektörümüze yeni acenteler kazandırıyoruz. Genç Anadolu projesi, kariyer yolculuklarına sigortacılık mesleği ile devam etmek isteyen gençlerin sektörde gerekli beceri ve yetkinlikleri kazanmasını sağlarken ülkemizin ekonomisine ve istihdama da önemli katkı sunuyor” şeklinde konuştu.

Anadolu Sigorta, sürdürülebilirliğe katkısını ecordingApp uygulaması ile artırıyor

 

Anadolu Sigorta “İnovasyon Özel Ödülü”ne layık görüldü

 

Anadolu Sigorta’nın proje ortağı olduğu ITEA - Treat Projesi, TÜBİTAK tarafından onaylandı

 

Anadolu Sigorta’nın düzenlediği Hackathon’un kazananları belli oldu

 

Anadolu Sigorta ve Bayındır Sağlık Grubu'ndan işbirliği

 

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)