BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisAmerika SBK’dan 130 milyon doları istiyor----

Amerika SBK’dan 130 milyon doları istiyor

Amerika SBK’dan 130 milyon doları istiyor
13 Haziran 2021 - 08:51 www.finansgundem.com

Yeni ABD hükümeti ile gerçekleştirilecek ilk üst düzey temasta kara para aklamakla suçlanan SBK Holding’in de gelmesi bekleniyor. ABD yönetiminin 130 milyon doları talep edeceği öne sürülüyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın 14 Haziran NATO Zirvesi sırasında yapacağı ilk yüz yüze görüşmede bir süredir masada olan önemli konuların gündeme gelmesi bekleniyor. Türkiye'nin Rusya'dan teslim aldığı Rus savunma füzesi S400'lerin, Amerika'da açılan Halk Bankası ve ismi kara para ile anılan SBK Holding dosyasının masada olacağı belirtiliyor. Serpil Yılmız bugün Sözcü’deki köşesinden “ABD Hazinesi, Türkiye'de kurulu SBK Holding ve Mega Varlık Yönetim şirketleri üzerinden ülkeden kaçırılan 130 milyon doları istiyor” diye yazdı.

KINGSTON KARDEŞLER
Borajet'i satın alan SBK Holding USA ve Mega Varlık Yönetim şirketinin, Amerikan Hazinesi'ni dolandırmaktan suçlu bulunan Jacob ve Isaiah Kingston kardeşler ile Lev Aslan Dermen (Levon Termendzhyan) ile yolları çok yerde kesişiyor. ABD; SBK Holding USA yöneticisi Dermen ve Mega Varlık Yönetim şirketi kurucularından Jacop Kingston'un Türkiye'de SBK Holding'e yaklaşık 130 milyon dolar aktardığını ileri sürüyor.

Serpil Yılmaz iş dünyası, Galatasaray ve borsa çevrelerini ilgilendiren önemli bir konuda şu tespitleri yapıyor: “Karşımıza suç örgütü lideri Sedat Peker çıkıyor ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Korkmaz'a şirketini satın aldığı bir işadamını işaret ederek “Ondan 45 milyon dolar alacağını isteme, üstünü çiz” diye sesleniyor. Sözü edilen işadamının merhum işadamı Vehbi Koç'un damadı, Kıraça Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç olduğu yazılıp, çizildi; kimse de inkar etmedi.

İNAN KIRAÇ BARAN KORKMAZ’IN YALI KOMŞUSU
Nitekim Korkmaz, yalı komşusu Rahmi Koç'un vasıtasıyla Kıraça Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç ile tanıştı. SBK, Kıraç'ın Koç Holding'in eski Dış Ticaret Müdürü Claude Nahum ve eski Tofaş Genel Müdürü Jan Nahum kardeşlerle İsviçre'de ortak olduğu Hexagon Mühendislik'in ana hissedarı oldu.

Planda SBK; Kıraça Holding şirketlerinden Karsan Otomotiv'de payı olan tasarım firması Hexagon'daki ortaklığa yatırım yapacak ve elektrikli otomobil üreteceklerdi. Ortaklar anlaşamadı, fabrika işi yatmakla kalmadı; hesaplar karıştı. İnan Kıraç'ın bu çıkmazdan kurtulmak için Ankara'dan (Cumhurbaşkanlığı) destek istediği ileri sürüldü.

SBK Holding duruşması kapalı kapılar ardında başladı

SBK Holdi̇ng davası başlamadan tutuklu sanık kalmadı

YORUMLAR (15)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Kürşad real marasli20 Haziran 2021 18:30

  Ne koç kalacak ne bu şeytanın karslisi şeytan karsli şeytan ardahyanli şeytan arzurum lu Defteriniz en yukardan dürüldü . Koç sizin için bitişin başlangıç miladidir bu . Sabancı sen de hazır ol senin Holding'in kapısında calacagiz Uzanlarin başına ne geldiyse misli ile. ... Eeeee etme bulma dünyası .

 • HASAN SABBAH14 Haziran 2021 09:35

  eğer böyle şeylere tamahgar etti ise çok büyük ayıp etmiştir.ama bir şey olmaz koç un damadı arkasında bunları abd var.

 • Kenan14 Haziran 2021 07:58

  Nedir bu yahu bu abd herkese haraç kesiyor gangster abd

 • YASEMİN KADIRGALI14 Haziran 2021 09:34

  sen bilmiyormusun.nükleer sahip olan tüm ülkeler razon keserler kimsede yan bakamazlar.bizimde de nükleer silahların her türlüsüne ne kadar ihtiyacımız olduğunun bir göstergesidir.

 • BEHLÜL GÖZÜKIRPIK13 Haziran 2021 18:43

  Karsan da yıllarca süründürmedimi yatırımcılarını ilk defa 2020 yılında yükseltip şimdi de millet sürekli hisse satışı yapıyorlar.

 • Mehmet Yıldız13 Haziran 2021 16:14

  Ben anlamıyorum bu ABD nasıl bir ülke tam bir vampir dünyanın kanını emiyor. Bütün dünyada terörü destekliyor, bütün dünya ülkelerinin üzerine karabasan gibi çöküyor. Adamlarda dostluk iyi niyet v.s diye bir şey yok sadece çıkar çıkarına ters düşen her ülkeye her şirkete kan kusturmaya bakıyor bu ülkenin yaşaması çok zor dünya birgün birleşir ABD 'ye kan kusturur.

 • HASAN HÜSEYİN ÇEMİRBEKLİ13 Haziran 2021 18:39

  Bizim içimizde malesef satılmış olan ve onların borusun öttüren yok şöyle kalkınmış yok beyle demokratik ülke diye öve öve bitiremetler.abd ve hangi ab ülkesine bak ve tarihlerini incele hepsi bir çok  gariban ülkelerde milyonlarca insanları öldürüp kaynaklarını ülkelerine getirerek zengin olmuşlardır.bu düzen hala da devam etmektedir.

 • robert hallen13 Haziran 2021 15:06

  SBK nın en büyük şirketi BİO FARMA tedbir kalkar kalkmaz isviçreli bir fona apar topar satıldı .. bu İsviçreli firma kim acaba?? ABD parasınının peşini bırakmaz bence..Türkiyenin imajını 3-5 karanlık insana feda ettirmeyelim..

 • RAMO CANCAN13 Haziran 2021 14:09

  Demek ki bizim bilmediğimiz acaba bu olay mı var ki son zamanlarda karsan acaba bundan mı aniden sert düşmektedir.

 • Mustafa13 Haziran 2021 13:00

  Cebinize Amerika'nın parasını atması değil adam parasını ister bu para kaybolması der ülkenizde gerin verin diyecektir.Amma bunlar o parayı birisi kaçması için diğeri pay etmek için derken aralarında bolustuler Onuda sifirladilar...

 • Vatandaş13 Haziran 2021 09:22

  Kumpaslara bak neredeyse Karsan a da çökecekler. Yaşlı bir patron, yardım talebi devletin zirvesine, beni sorusturun diyen bölge idare mahkemesi başkanı var seni sorusturacak makam mı var, iş arayan gençler... şu 128 milyar doları kişi başı dagitsaydiniz sanki millete faydası oldu.

 • HÜLYA KOBALT13 Haziran 2021 18:36

  Yan gelip yat çalışma üretme beleşten paraya kon.nerede öyle bir dünya.bugün abd ve ab ülkelerinde insanların çoğu iflas etmiş durumda bir tek bizim ülkemizdemi.sonra sen hain birisin bence tüm yorumların milleti devlete karşı kışkırtma yorumların hepsi.

 • GERÇEK13 Haziran 2021 16:14

  lan çakal  mal mal konuşma  bitmediniz gitti 

 • Agl 13 Haziran 2021 15:08

  Zeyrek zemheri sen de akpli gibisin 2-3 tane çukur açıp her beğenmediğini oraya gömenlerden. Bir gün senin de canın yanar sen de söylenirsin ya da hala çok şükür karnım doyuyor diyip sesini çıkarmaz bir köşede oturursun

 • ZEYREK ZEMHERİ13 Haziran 2021 14:12

  sen ya fetöcü yada pkk lısın yada vatanhainisin.tüm yorumlarında sürekli halkı kışkırtıtıcı vatanı böldürücü halkı galyana getiri yorumlar yapıyorsun.Sen kime çalışıyorsun söylermisiniz.