BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro Ekonomi Alman şirketlerinin Çin’e yaptığı yatırımlar arttı----

Alman şirketlerinin Çin’e yaptığı yatırımlar arttı

 Alman şirketlerinin Çin’e yaptığı yatırımlar arttı
04 Kasım 2022 - 11:17 www.finansgundem.com

Alman şirketlerinin Çin’e yaptığı yatırımlar yüzde 114 arttı. Geçen yıl Almanya’nın Çin’e doğrudan yatırımları 1 milyar 680 milyon dolara ulaşarak, AB’nin Çin’deki toplam yatırımının üçte birini oluşturdu.

Almanya’nın Çin’e gerçekleştirdiği doğrudan yatırım yılın ilk üç çeyreğinde yıllık yüzde 114,3 arttı. Edinilen bilgiye göre, geçen yılın sonu itibarıyla Çin’de yaklaşık 5 bin Alman işletme bulunuyor. Almanya Çin’in en önemli yabancı sermaye kaynak ülkesi haline geldi.

Çin Uluslararası Radyosu'nun haberine göre Alman işletmelerinden gelen yatırımlar esas olarak otomotiv, elektronik parça, kimyasallar, endüstriyel ekipman, ilaç ve biyoteknoloji gibi alanlarda yoğunlaşıyor. Bu alanlardaki yatırımlar geçen yıl Almanya’nın Çin’e yaptığı doğrudan yatırımın yaklaşık yüzde 70’ini oluşturdu.

Veriler ayrıca, Almanya’nın Çin’e en fazla doğrudan yatırım yapan Avrupa Birliği ülkesi olduğunu gösteriyor. Geçen yıl Almanya’nın Çin’e doğrudan yatırımları 1 milyar 680 milyon dolara ulaşarak, AB’nin Çin’deki toplam yatırımının üçte birini oluşturdu.

Almanya'da doğalgaz ve elektrik fiyatlarına sınırlama geldi

 

Almanya'da imalat sektöründe yeni siparişler düştü

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)