BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaFinans KulisAhşap ev dolandırıcılarına dikkat!----

Ahşap ev dolandırıcılarına dikkat!

Ahşap ev dolandırıcılarına dikkat!
12 Nisan 2023 - 11:01 www.finansgundem.com

Deprem felaketi sonrası artan talep, fırsatçıların iştahını kabartıyor. Ahşap ev yapacağı vaadiyle sözleşme yapan kötü niyetli kişiler ilk peşinatı aldıktan sonra kayıplara karışıyor.

Pandemi sonrası artan ahşap ev talebi deprem felaketi sonrası zirve yaptı. Dolandırıcılar ise bu durumu fırsata çevirmekten geri kalmıyor. Arya Ahşap Dünyası isimli firma ve sahibi Taner Sarıaydın bu isimlerin başında geliyor. Muğla bölgesinde faaliyet gösteren Taner Sarıaydın, iddialara göre tuzağın ilk adımını hazırlanan sözleşme ile atıyor. Müşterinin tüm taleplerini kabul eden Sarıaydın, sözleşmeyi imzaladıktan sonra peşinatın ödenmesini bekliyor. Parayı aldıktan sonra da kayıplara karışan Taner Sarıaydın’ın adresinin yıkık dökük kimsenin yaşamadığı bir ev olduğu orta çıkıyor.

Bu sayede hukuki işlemlerin de gerçekleşmesini engelleyen Sarıaydın, yeni sözleşmeler yaparak çok sayıda ismi mağdur etmeye devam ediyor.

Son dönemde benzer çok sayıda olayın yaşandığına dikkat çeken sektöre yakın isimler, noter aracılığıyla sözleşme yapılmasını öneriyor. Ayrıca güvenilir, kurumsal firmaların tercih edilmesi gerektiğini altı çiziliyor.

Manisa'da 'saadet zinciri' iddiası: 60 milyon TL dolandırıp kaçtı!

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • seçmen12 Nisan 2023 11:15

    Sadullah ERGİN'e hiç bir CHP li seçmen oy vermez. BU bilene bu karanlık adamı bize dayatamazsınız ey CHP ve DEVA yöneticileri