BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündem5 ülkeye daha ambargo!----

5 ülkeye daha ambargo!

5 ülkeye daha ambargo!
14 Ağustos 2015 - 09:38 www.finansgundem.com

Rusya, Arnavutluk, Karadağ, İzlanda, Lihtenştayn ve Ukrayna olmak üzere 5 ülkeye ambargo koyduğunu açıkladı

Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Rusya'nın Arnavutluk, Karadağ, İzlanda, Lihtenştayn ve Ukrayna olmak üzere 5 ülkenin daha gıda ürünlerine ambargo koyduğunu açıkladı. 
Açıklamasında, Ukrayna'ya yaptırımların Kiev'in Avrupa Birliği ile entegrasyon sözleşmesinin ekonomi maddelerini kabul etmesi halinde yürürlüğe gireceğini vurgulayan Medvedev şunları söyledi: "Avrupa Birliği ülkeleri, Avustralya,Kanada, Norveç ve ABD'den oluşan Rusya'nın ithalat yasağı koyduğu ülkeler listesine Arnavutluk, Karadağ, İzlanda, Lihtenştayn ve özel şartlarda Ukrayna eklendi. Bu ülkeler Avrupa Birliği'nin Rusya karşıtı yaptırımları uzatma kararına dahil oldular. Bu ülkeler AB ile mevcut çeşitli sözleşmeler sebebiyle bu yaptırımları uygulamak zorunda olduklarını belirttiler. Fakat bu tavır hiç adil değil. Şunu belirtmek isterim ki, AB ile aynı sözleşmelere sahip bazı ülkeler Rusya'ya yaptırım uygulamaya karşı geldiler." Bu ülkelerin bu konudaki adımlarını "bilinçli bir şekilde yapılmış bir seçim" diye nitelendiren Medvedev, "Bu da Rusya'nın kendilerine uygulayacağı yaptırımlara hazır olduklarını gösterir" dedi ve ekledi: "Ukrayna konusuna gelirsek, ithalat yasağı Kiev'in Avrupa Birliği ile entegrasyon sözleşmesinin ekonomik maddelerini kabul etmesi hallnde uygulanacaktır. Biz bunun için kesin bir tarih belirledik, 1 Ocak 2016'ya kadar. Bu tarih sona erinceye kadar Avrupa Birliği'nin aracılığıyla anlaşmaya varamazsak bu karar yürürlüğe girecek." 
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)