BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündem10 gün içinde 1 milyon TL bulamazsa iflas edecek----

10 gün içinde 1 milyon TL bulamazsa iflas edecek

10 gün içinde 1 milyon TL bulamazsa iflas edecek
13 Aralık 2016 - 19:09 www.finansgundem.com

S.S. Lüks Yalova Otobüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi 1 milyon liralık borcunu ödeyemezse iflas edecek.

S.S. Lüks Yalova Otobüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Kayyum Heyeti, yaptığı toplantıda 10 gün içinde yaklaşık 1 milyon lira borcun ödenmemesi halinde kooperatifin iflasa gideceğini açıkladı.

Kayyum Heyeti tarafından, "Mali Bilgilendirme ve Gelecek Planlama" adlı toplantının ikincisi Uygulama Oteli’nde düzenledi. Hürriyet'ten Süleyha Gözdereliler'in haberine göre, Kayyum Heyeti Başkanı Kenan Engin, başka bir toplantı yapılmayacağını söyleyerek, "Kanunun bizi yetkilendirmesinin sebebi, kooperatifin borçlarının ödenmesi ve kuruluşundan bu yana olan yanlışların nereden kaynaklandığıdır. Şu anda birkaç dava bununla ilgili devam ediyor. Yenileri de ekleniyor. Herkes bununla ilgili hesabını verecek. 248 kişi gerçek üye olmadığı için kayyum atandı. Toplam borç 4 milyon 18 bin lira. Bunun yaklaşık 1 milyonunun bir an önce ödenmesi gerekiyor. Hacizler geldi ve otobüslerin belgeleri elden gidebilir. 10 gün içinde kooperatif üyelerinden geri dönüş yapılarak paranın verilmesi gerekiyor aksi takdirde iflasa gidilebilir" dedi. Engin, öncelikle 80 üyenin 12’şer bin lira toplamda da üyelerin 50’şer bin lira vermesi halinde borcun kapanabileceğini belirtti.

S.S. Lüks Yalova Otobüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Kayyum Heyeti Müdürü Yavuz Selim Akçakale de 111 üyenin istifa, 142 üyenin ise ihraç edildiğini açıkladı. Üyeler kendi aralarında karar vererek kayyum heyetine bildirecekler.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • vatandaş13 Aralık 2016 23:54

    belediye otobüsünden farksız zaten. ayakta yolcumu dersin her otobüs durağında yolcumu almak dersin bütün çalışanlar seviyesiz kapansında millet kurtulsun...

  • KILIÇ13 Aralık 2016 21:24

    asla iflaslar yalandır yatrımları başka yerlere aktarıyorlar daha sonra iflas açıklıyorlar.

  • emekci13 Aralık 2016 19:13

    OHALde iflas yok, yalandan çalışıyor gözükecekler