BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemZoom üzerinden 900 işçi çıkartmıştı... Acil izne ayrıldı----

Zoom üzerinden 900 işçi çıkartmıştı... Acil izne ayrıldı

Zoom üzerinden 900 işçi çıkartmıştı... Acil izne ayrıldı
13 Aralık 2021 - 12:40 www.finansgundem.com

Yüzlerce çalışanını işten çıkarmak için Zoom toplantısını uygun bulan firmada duruma müdahil olunduğu işareti veren gelişmeler yaşandı. Şirket, CEO'nun izne ayrıldığını ve üçüncü bir tarafın şirkette değerlendirmelerde bulunacağını açıkladı.

BD'de internet üzerinden ev kredisi veren Better.com şirketinde 'günde yalnızca 2 saat çalışmalarını' gerekçe göstererek 900 çalışanı video konferans uygulaması Zoom üzerinden kovan, ardından da özür dileyen CEO Vishal Garg için işler hiç de iyi gitmiyor.

Çalışanların "Bu Zoom aramasını aldıysanız şanssızsınız" denilerek kovulmasının ardından üst düzey isimlerin de tepki olarak istifasını verdiği şirkette CEO Garg'ın apar topar izne ayrıldığı açıklandı.

Geri kalan çalışanların da işten birdenbire çıkarılma korkusu yaşadığı şirketin geçen cuma günü alt kademelere yolladığı e-postada 'yaşanan talihsiz olaylara' değinildi. Bir süre görevinin başında olmayacak Garg'ın yerine CFO Kevin Ryan bakacak. Tarafsız üçüncü bir tarafın liderlik değerlendirmesi yapacağını duyuran şirket, değerlendirmenin sonuçları sayesinde 'uzun vadeli sürdürülebilir ve olumlu bir ortam oluşturulabileceğinin' altını çizdi.

900 çalışanı Zoom üzerinden kovmuştu: Üst düzey üç yetkilisi istifa etti

 

Noel öncesi 900 çalışanını Zoom üzerinden kovdu

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)