BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemZarara uğrayan çiftçiye kredi müjdesi----

Zarara uğrayan çiftçiye kredi müjdesi

Zarara uğrayan çiftçiye kredi müjdesi
08 Temmuz 2014 - 14:40 www.finansgundem.com

Zarara uğrayan çiftçilerin, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan düşük faizli zirai kredi borçları bir yıl ertelenecek

Türkiye'nin sofralık kayısı üretiminin önemli merkezlerinden Iğdır'da, yaşanan don afeti nedeniyle zarara uğrayan çiftçilerin, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan düşük faizli zirai kredi borçları bir yıl ertelenecek.

Iğdır Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Eraslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mart ayındaki don afetinde kentte tüm kayısı ve diğer meyve bahçelerinde zararın meydana geldiğini söyledi.

Bu nedenle kayısı rekoltesinin çok düşük kaldığını belirten Eraslan, "Bu afete maruz kalan ve yıl sonuna kadar yaşanacak olası bir afette zarara uğrayan Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı üreticilerimizin, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları, bir yıllığına ertelenecektir. Bununla ilgili çalışmalar da tamamlanma noktasına geldi" dedi.

Eraslan, çiftçilerden bu konuda yoğun başvuru aldıklarını vurgulayarak, "Borç ertelemesi için başvuru yapan 343 çiftçinin başvurusu kabul edilmiştir. Bu çiftçilerimizin icmal listesi, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine gönderilmiştir. Bu çiftçilerimizin borçları, uğradıkları zarar nedeniyle bir yıl ertelenecek" diye konuştu.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)