BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaMakro EkonomiYunanistan'a bir kötü haber de IMF'ten----

Yunanistan'a bir kötü haber de IMF'ten

Yunanistan'a bir kötü haber de IMF'ten
28 Haziran 2015 - 13:53 www.finansgundem.com

IMF Başkanı Lagarde, 30 Haziran Salı günü ödeme yapılmadığı takdirde Yunanistan'a yardım edilmeyeceğini ifade etti

Euro Grubu toplantısında kreditörler ile ipleri koparan Yunanistan'a bir kötü haber de IMF Başkanı Christine Lagarde'dan geldi.

IMF Başkanı Lagarde BBC'ye verdiği röportajda Yunanistan'ın 30 Haziran'daki 1,7 milyar dolarlık ödemeyi gerçekleştirememesi durumunda, ülkenin yeni bir yardım alamayacağını belirtti.

5 Temmuz'da yapılacak referandumda Yunan halkının kreditörlerin görüşülmeyen tekliflerini değerlendireceğini söyleyen Lagarde, "IMF adına konuşamam zira IMF programı hala devam ediyor. Ancak Avrupa’nın kurtarma programı 30 Haziran'da sona eriyor. Dolayısıyla hukuki açıdan, referandum bu tarihte geçerli olmayan düzenlemelerle ilgili olacak" ifadelerini kullandı.

Lagarde ayrıca, “Referandumdan, Euro Bölgesi'nde kalmak yönünde sonuç çıkması durumunda müzakerelerin yeniden canlanacağını” belirterek, "Eğer euroda kalmaya evet denirse biz de bunun bir parçası olmayı ve ekonominin uzun vadede sürdürülebilir bir yaklaşım ile restorasyonunu isteriz" diye ekledi.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)