BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemYıllık işletme cetveline 4 ay uzatma----

Yıllık işletme cetveline 4 ay uzatma

Yıllık işletme cetveline 4 ay uzatma
16 Nisan 2020 - 11:51 www.finansgundem.com

Sanayicilerin her yıl nisan ayı sonuna kadar doldurması gereken yıllık işletme cetveli, başvuru halinde 4 ay uzatılacak. Elektrik tarifeleri için 2 yılda bir yaptırılan sanayi sicil belgesi vizesi için tanınan ek süre 90 gün olarak uygulanacak.

FINANSGUNDEM.COM-ANKARA

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan yeni tip korona virüs salgınına karşı sanayiciler için 2 yeni adım atıldı. Buna göre, 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği sanayicilerin her yıl nisan ayı sonuna kadar yıllık işletme cetvelini doldurması gerekiyor.

Bakanlık, yeni çalışmasıyla korona virüsü salgını nedeniyle e-Devlet üzerinden mücbir sebep bildiren sanayicilere destek olacak. Yıllık işletme cetvelini nisan ayı sonuna kadar yetiştiremeyen sanayicilere başvurmaları durumunda 4 aya kadar ek süre verilecek.

Yıllık işletme cetveli erteleme talepleri, 17 Nisan 2020 tarihinden itibaren e-Devlet üzerinden sunulan Sanayi Sicil Bilgi Sistemine girilebilecek. Bakanlık, talepleri hızlıca sonuçlandıracak.

VİZE ZORUNLULUĞU

Elektrik tarifelerinde sanayi aboneliğinden yararlanan sanayiciler, 2 yılda bir bakanlığın sanayi sicil sistemi üzerinden vize yaptırıyor.

Korona virüsü salgını nedeniyle yaşanabilecek gecikmeleri dikkate alan bakanlık, vize ek süre uygulamasında değişikliğe gitti. Bakanlığın teklifi üzerine Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) aldığı karar ile vizeleri, 1 Mart 2020 ile 30 Haziran 2020 arasında dolacak olan sanayiciler için ek süre, 30 gün yerine 90 gün olarak uygulanacak.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Nedim Uz16 Nisan 2020 12:56

    Neden istek üzerine, neden değerlendirme sonucu? Yani değerlendirme yapan kişilerin inisiyatifine mi bağlı. Zaten elektrik kullanımı için süre otomatik olarak uzamış. Ne diye yeni bir karmaşa ve yeni bir angarya çıkarıyorsunuz ki. süreyi 3 ay uzattık de gitsin. Amacın nedir? Bulanık suda balık avlamak mı?