BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemYılbaşı gecesi evdeyiz----

Yılbaşı gecesi evdeyiz

Yılbaşı gecesi evdeyiz
30 Aralık 2015 - 06:32 www.finansgundem.com

Yılbaşı gecesine hazırlanan birçok mekan rezervasyon şoku yaşıyor. Ekonomik durgunluk ve terörün etkisiyle moralsiz olan halkın tercihi evde kutlama

Turist sayısındaki düşüş, durgunluk ve terör olayları yılbaşı gecesini dışarıda geçirmek isteyenlerin sayısını azalttı. Eğlence mekanlarında 31 Aralık için rezervasyonlar bir önceki yıla göre yüzde 30 daha düşük gerçekleşti. Ceyhun Kuburlu'nun Hürriyet'teki haberine göre sektör temsilcileri, “İnsanlarda moral olmayınca dışarıya çıkmak istemiyorlar. Turist sayıları da bir önceki yıla göre yüzde 20 azaldı. Fiyatlar 2014 ile hemen hemen aynı seviyede. Ancak dışarı çıkma istediği çok daha az” dedi.

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Rezervasyonların son güne kadar devam etmesini beklediklerini anlatan Restaurant Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği (TURYİD) Başkanı Kaya Demirer şöyle konuştu: “Fiyatlarda anormal bir yükseliş yok. Dolardaki artışa rağmen birçok mekan fiyatları yükseltmedi. Ancak tüketiciler biraz daha moralsiz. Birçok mekan yılbaşı gecesi için hazırlıklarına devam ediyor. Sanatçılarla anlaşmalar yapılıyor. Ancak rezervasyonlarda hedeflenen rakamlara ulaşılmadı. Son gün biraz daha hareketlilik bekliyoruz. Sektör olarak birçok olumsuz duruma karşı hazırlıklıyız.”

KONSERLER DE AZALDI

Bir önceki yılbaşı gecesine göre konser sayılarının da azaldığını dile getiren Türkiye Eğlence Sektörü Derneği (TESDER) Başkanı Fırat Kasapoğlu, şunları anlattı: “2015 sektör açısından zor bir yıl oldu. Seçimler ve terör sektörü olumsuz etkiledi. Bunun yılbaşı gecesine de yansımaları var. Bu kez tüketiciler dışarı çıkmak için çok istekli değil. Belediyelerin yılbaşı konserleri de azaldı. Bir önceki yıl İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana gibi illerde yaygın olan sokak konserlerinin bu yıl çok sınırlı olduğunu gözlemliyoruz.”

Film ve oyunlara ilgi arttı

YILBAŞI öncesi ‘evde eğlence ürünleri’ne olan ilginin arttığını anlatan D&R yetkilileri, “Karaoke, TABU XL, Scrabble, Star Wars Monopoly, Tombala, Bil Bakalım Kim Yeni gibi ürünlere ilgi büyük. Bu ürünlerin satış rakamlarında geçtiğimiz yıla göre artış var. Tüketiciler daha çok evde eğlenip film izlemek istiyor. Yılbaşı gecesi için film ve müzik albümü satışlarında da artış yaşanıyor” dedi. 
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • AKP lilere davet30 Aralık 2015 10:31

    Şu anda durumu iyi olan zengin takımının tamamı AKP li. Eh artık onlar ülkeyi getirdikleri bu durumuda göz önüne alarak çılgınca eğlenirler.