BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemYeni Kovid türü hızla yayılıyor: Belirtilerine dikkat!----

Yeni Kovid türü hızla yayılıyor: Belirtilerine dikkat!

Yeni Kovid türü hızla yayılıyor: Belirtilerine dikkat!
22 Kasım 2023 - 15:13 www.finansgundem.com

Korona virüsün yeni bir varyantının hızla yayılması sağlık uzmanlarını endişelendiriyor. İşte bu yeni varyantın ortaya çıkardığı belirtiler...


Üç yıl önce ortaya çıkan korona virüsünün aşılarla, önlemlerle önüne geçilse de yeni varyantlar hâlâ halk sağlığını tehdit ediyor. Ortaya çıkan yeni varyantın da Omikron’un torunu olduğu düşünülüyor.

Korona virüsünün bazı varyantları sadece önemsiz bir soğuk algınlığı ile kendini gösterse de virüs mutasyona uğramaya, yeni türler ve yeni endişeler yaratmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yaz Birleşik Krallık, Eris ve Pirola varyantlarından etkilenirken şimdi de Omikron’un torunu olarak nitelenen yeni bir varyant tehdit ediyor.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) verileri, HV.1 varyantının ABD’deki en baskın tür olduğunu iddia ediyor. EG.5 olarak da adlandırılan Eris ise vakaların yaklaşık yüzde 22’sini oluşturuyor. Mayo Clinic’in viroloji direktörü Matthew Binnicker, bu varyantların Omikron ile bazı benzerlikler taşıdığını açıkladı.

"HV.1'İ NEREDEYSE OMİKRON’UN TORUNU OLARAK DÜŞÜNEBİLİRSİNİZ"

Binnicker’e göre bu mutasyonların çoğu, HV.1 de dahil olmak üzere virüsün insandan insana daha etkili bir şekilde yayılmasına neden oluyor. Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi’nde bulaşıcı hastalıklar profesörü olan Dr. William Schaffner da HV.1 varyantının ne kadar bulaşıcı olduğunu vurguladı: “HV.1’i neredeyse Omikron’un torunu olarak düşünebilirsiniz. Tüm Omikron ailesinin özelliklerinden biri de son derece bulaşıcı olmaları.”

Dr. Binnicker, hastaneye yatış veya ölümle sonuçlanabilecek ciddi bir enfeksiyondan korumak için Kovid’e karşı aşı olunmasını tavsiye etti. Ancak ABD’de sonbaharda takviye aşısı alımı düşük oldu. Bir araştırmaya göre de Amerikalıların yalnızca yüzde 7’sinin aşı yaptırdığı ortaya çıktı.

Binnicker, bu oranın yüksek olmadığını belirtti: “Daha yüksek bir aşı yüzdesine ihtiyacımız var çünkü Kovid hastalarının hastaneye kaldırıldığını ve solunum cihazına bağlandığını görüyoruz.”

Ayrıca Binnicker, halka açık alanlarda maske takılmasını ve ellerin düzenli olarak yıkanmasını da tavsiye etti.

İŞTE YENİ VARYANTIN SEMPTOMLARI:

1. Boğaz ağrısı
2. Tıkanıklık veya tıkanıklık
3. Burun akması
4. Öksürük
5. Tükenmişlik
6. Baş ağrısı
7. Kas ağrıları
8. Ateş veya titreme

(Sözcü)

Kovid vakalarında son durum: Mehmet Ceyhan oran verdi!

 

Kovid-19 geri mi dönüyor? Uzmanlardan korkutan açıklama!

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)