Yazdır

Süper Lig'de şok ayrılık!

Tarih: 08 Aralık 2015 - 09:40

Spor Toto Süper Lig takımlarından Antalyaspor, Teknik Direktör Yusuf Şimşek'le yollarını ayırdı.

Antalyaspor Kulübü'nün internet sitesinden yaptığı açıklamada, "Kulübümüz Futbol A Takımı Teknik Direktörü Sayın Yusuf Şimşek'in sözleşmesi, varılan karşılıklı mutabakat neticesinde sona erdirilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, bugüne kadar kulübe verdiği hizmetler için Şimşek'e teşekkür edilirken, bundan sonraki kariyerinde başarılar dilendi.   

"BİR ENDİŞE HAKİM OLDU"

Hasan Subaşı Tesisleri'nde gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısının ardından bir basın toplantısı düzenleyen Başkan Gültekin Gencer, "Toplantımızın birinci maddesi, Yusuf (Şimşek) hoca ile devam edip etmeme konusuydu. Yönetim kurulunun bize verdiği yetki doğrultusunda ve yaptığımız iki günlük görüşmeler neticesinde bir karar aldık. Yusuf hocaya, Antalyaspor'a geldiği günden bu yana vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Şimşek'in geçen sezon Antalyaspor'da üçüncü teknik direktör olarak göreve başladığını hatırlatan Gencer, "Şu anda Süper Lig takımı olduysak, en büyük katkıyı koymuş kişi Yusuf Şimşek'tir. Beş haftalık galibiyet hasretine altıncı hafta da eklendi. Yönetim olarak yanında olmamıza rağmen, bir endişe hakim oldu. Yusuf hocayla karşılıklı olarak yaptığımız görüşmeler neticesinde, sözleşmemizi yarın sabah itibariyle fesih ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Yusuf Şimşek'in yerine Hamza Hamzaoğlu'na teklif götürüldüğü yönündeki haberlerin aktarılması üzerine ise Gencer, "Bundan sonraki gündem maddemiz yeni teknik adam konusu. Hamza Hamzaoğlu ismini değil, Antalyaspor olarak bundan sonraki süreçte nasıl bir strateji izleyeceğimizi konuşacağız" değerlendirmesinde bulundu. (AA)
Site adresi: https://www.finansgundem.com/haber/super-ligde-sok-ayrilik/459628