Yazdır

İşte kritik uyarı

Tarih: 01 Ocak 2015 - 16:43

Yeni haftada yeni bir soğuk hava dalgasına hazır olun...

CNNTürk'te konuşan Bünyamin Sürmeli'den yeni soğuk hava dalgası uyarısı... Pazartesi gününden itibaren yeniden soğuk hava dalgası geliyor. Özellikle salı, çarşamba ve perşembe günlerinin çok soğuk olması bekleniyor.  Aygün, 2015 yazının ise çok sıcak olduğunu söyledi. Soğuk ve yağışlı hava 2015'in ilk günlerinde de Türkiye'nin büyük bir bölümünde etkili olacak.
 
METEOROLOJİNİN SON TAHMİNLERİ
 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre de soğuk ve yağışlı hava 2015 yılının ilk günlerinde de ülkenin büyük bir bölümünde etkili olacak. Yarın hava ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Ankara, Konya,Aksaray ve Çankırı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
Yağışların Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Marmara'nın kuzeydoğusunda yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 
 
CUMARTESİ
 
Cumartesi günü ise Türkiye'nin güney ve doğu kesimlerinin çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güneyi ve Güneydoğu Anadolu ile Ağrı ve Iğdır çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Doğu Anadolu'nun yağış alan kesimleri ile Kahramanmaraş çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olacak.  Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı Ege'nin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. 
 
PAZAR
 
Pazar günü de ülke genelinin parçalı çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu,Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın çevreleri ile Aydın'ın kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar, genellikle yağmur,Trakya, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile Kütahya, Eskişehir, Bursa,Bilecik ve Bolu çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve sis görülecek.
Site adresi: https://www.finansgundem.com/haber/iste-kritik-uyari/432200