Yazdır

Define kazısında facia!

Tarih: 18 Nisan 2024 - 13:30

Define kazısı sırasında yaşanan facia, Bursa'nın İznik ilçesinde üzüntüye neden oldu. Olayda, mağarada define arayan 2'si baba-oğul toplam 3 kişi hayatını kaybetti.


Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaşayan Tevfik Özdemir (68), oğlu Okan Özdemir (42) ve İbrahim Ergün (38), iddiaya göre define aramak için doğdukları mahalle İznik ilçesi Gürmüzlü Mahallesi'ne geldi. 

Dağlık alandaki bir kayanın dibinden, 5 metre derinlikte kazı yapan ve açtıkları kovuktan mağaraya giren 3 kişiden uzun süre haber alamayan yakınları, mahalle muhtarını aradı.

Muhtar Zeynel Çetin'in jandarmaya durumu bildirmesi üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Bölgede arama başlatan ekipler, bir mağaranın girişinde hareketsiz halde yatan kişiyi görünce, sağlık ekiplerime haber verdi.

 

Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde, bu kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, mağaradaki 2 kişinin de hayatını kaybettiğini söyledi. Vali Demirtaş, 3 kişinin jeneratörden çıkan gazdan zehirlendiklerinin tahmin edildiğini belirtti.

AFAD, Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ve itfaiye ekipleri, mağaradaki 2 kişinin cansız bedenini çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

3 kişinin kesin ölüm nedeni otopsi sonucunda belli olacak.

29 kişinin can verdiği facianın tek tanığı anlattı

 

Gece kulübündeki yangın faciası görüntülendi!

 

Site adresi: https://www.finansgundem.com/haber/define-kazisinda-facia/1794542