Yazdır

Trump'tan Biden'a kokain suçlaması!

Tarih: 06 Nisan 2024 - 18:04

ABD'de seçim öncesi atmosfer gerginleşiyor ve bu kez suçlama Donald Trump'tan Joe Biden'a yöneliyor.


Donald Trump, ABD Başkanı Joe Biden'ın geçen ay yaptığı ve ülkenin dört bir yanında yayımlanan Ulusa Sesleniş konuşması sırasında uyuşturucu etkisi altında olduğuna dair şoke edici bir iddiada bulundu ve bu iddiasını kanıtlayacak herhangi bir kanıt sunmadı.

Kasımda 2020 seçim yarışının rövanşında halefiyle karşılaşacak Cumhuriyetçi başkan adayı, Başkan'ın 7 Mart'taki konuşmasında gösterdiği performans hakkındaki gelişigüzel yorumunu, muhafazakar radyo programı sunucusu Hugh Hewitt'in perşembe günü katıldığı programında yaptı.

Hewitt'in muhtemel rakibiyle ilgili sorusu üzerine Trump şunları söyledi:

Bence olan şey, bilirsiniz, şans eseri buldukları o beyaz şey, Beyaz Saray'da kokain çıktı, bilmiyorum, bence orada bir şeyler dönüyor.

Ulusa Sesleniş konuşmasını izledim ve başlangıçta enerji doluydu. Sonundaysa hızla güçten düşüyordu. Orada bir şeyler dönüyor.

Münazara yapmak istiyorum. Ve bence en azından onunla yapılacak münazaralarda uyuşturucu testi olmalı. Uyuşturucu testi istiyorum.

Sunucu, Biden'ın kokain kullandığını ima edip etmediği hakkında baskı yapınca Trump şu yanıtı verdi:

Ne kullandığını bilmiyorum, ama normalde böyle değildi, hey, uçuyordu.

Ama belli ki bir şekilde yardım alıyor, çünkü çoğu zaman uykuya dalıyor gibi görünüyor. Birdenbire oraya çıktı ve kötü bir iş çıkardı. Ama enerji doluydu.

The Independent yorum için Biden'ın kampanya temsilcileriyle iletişime geçti ancak yanıt alamadı.

Başkan'ın Acil Müdahale Direktörü Ammar Moussa daha önce Forbes'a yaptığı açıklamada Trump'ın sözlerini "çok tuhaf bir patlama" diye nitelemişti

Sözcü, Amerikalı seçmenleri "Trump'ın milyonlarca insanı sınır dışı edip çocukları ailelerinden koparma vaadiyle ve kaybettiği son seçime dair yalan söyleme ve demokrasimizi baltalamaya delicesine takıntısıyla daha fazla ilgilenmeye" çağırmıştı.

Ayrıca Trump'ın kampanyasının "adayın toksik gündeminin seçmenler nezdinde kaybettirmeye devam etmesi nedeniyle kötüye gittiğini" öne sürmüştü.

Her iki rakip de birbirlerini yeniden aday olamayacak kadar yaşlı ve kafası karışık olmakla suçlamaktan çekinmiyor. 77 yaşındaki Trump, 81 yaşındaki Biden'ın hem yaşlılık ve fiziksel zayıflıkla mücadele ettiğini hem de kendisine karşı açılan pek çok davayı organize ettiğini savunuyor.

Öte yandan Başkan, yaşının dezavantaj değil kıymetli bir şey olduğunu savunduğu, izleyiciler arasındaki Cumhuriyetçilerle tartıştığı ve Trump'ın siciline sert eleştirilerde bulunduğu Ulusa Sesleniş konuşmasındaki enerjik performansıyla, "Uykulu Joe" karikatürünü ve en iyi zamanlarını geride bıraktığı iddialarını defetme yolunda önemli mesafe kaydetti.

Buna karşılık Alabama Senatörü Katie Britt'in, Ulusa Sesleniş'teki iddiaları Cumhuriyetçiler adına çürütmek için mutfak masasından yaptığı aşırı duygu yüklü konuşma, sosyal medyada geniş çapta alay konusu oldu ve Britt, bir anekdotun doğruluğuna ilişkin geri adım atmak zorunda kaldı. (Independent Türkçe)

Biden'dan Mısır ve Katar'a 'Hamas' baskısı

 

İsrail'in saldırıları Biden'ın sonu olabilir

 

Site adresi: https://www.finansgundem.com/haber/trumptan-bidena-kokain-suclamasi/1792807