Yazdır

14 ilde FETÖ'ye operasyon

Tarih: 21 Şubat 2024 - 10:48

Bakan Yerlikaya, 14 ilde FETÖ'ye yönelik gerçekleştirilen 'Kıskaç-7' operasyonlarında 67 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Gerçekleştirilen 'Kıskaç' operasyonlarının 7'incisi 14 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Operasyonlarda 67 şüpheli yakalandı.

Bakan Yerlikaya'nın yaptığı açıklamada, "Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Antalya, Manisa, Ankara, Aydın, Konya, Artvin, İstanbul, Bilecik, Edirne, Uşak, Isparta, Şanlıurfa, Kırşehir ve Elazığ'da FETÖ'ye yönelik gerçekleştirilen 'Kıskaç-7' operasyonlarında şüphelilerin; örgütün 'güncel yapılanması', sözde 'askeri mahrem yapılanması' ve 'emniyet mahrem yapılanması' içerisinde faaliyette bulundukları, münferit sınav soruşturmaları kapsamında, sınav öncesinde soruların kendilerine verildiğine dair haklarında beyan bulunan ve mülakatlarda avantajlı olarak kodlandıkları, dijital materyallerle ifade ve teşhislerde adı geçen, FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi" dedi.

Yakalanan şüpheli sayısı 6 bin 45'e yükseldi

Operasyonlar sonucu 67 şüphelinin yakalandığını kaydeden Yerlikaya, "Çok miktarda para ve çok sayıda dijital materyal ile örgütsel dokümana el konuldu. 1 Haziran 2023'ten günümüze kadar FETÖ'ye yönelik toplam 4 bin 22 operasyon düzenlendi. Operasyonlarda 6 bin 45 şüpheli yakalandı. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. FETÖ'cülerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz" ifadelerini kullandı.

1️⃣4️⃣ ilde FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “KISKAÇ-7” Operasyonlarında 6️⃣7️⃣ şüpheli yakalandı❗️

FETÖ’cülerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Aziz Milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz❗️

❌Emniyet… pic.twitter.com/Iy9NR0JYxK

— Ali Yerlikaya (@AliYerlikaya) February 21, 2024

5 ilde FETÖ operasyonu

 

FETÖ firarisi eski emniyet müdürü Ankara'da yakalandı

 

FETÖ hükümlüsü Mustafa Boydak'a yeni hapis cezası

 

Site adresi: https://www.finansgundem.com/haber/14-ilde-fetoye-operasyon/1785369