Yazdır

Asya borsaları Wall Street'in ardından karışık seyrediyor

Tarih: 21 Şubat 2024 - 07:26

Asya-Pasifik piyasaları yatırımcıların Japonya'nın ticaret verilerini değerlendirmesiyle Wall Street'te yaşanan kayıpların ardından karışık seyrediyor.

Hong Kong hisseleri, Çarşamba günü Wall Street'teki kayıpların ardından geniş Asya-Pasifik piyasalarının karışık işlem görmesi nedeniyle yüzde 2'nin üzerinde değer kazanırken, yatırımcılar Japonya'nın ticaret verilerini ve büyük imalatçılar arasındaki olumsuz iş güvenini değerlendirdi.

Hong Kong'un Hang Seng endeksi sağlık sektörü ve temel malzeme sektörlerinin etkisiyle yüzde 2,04 yükseldi. Çin'in CSI 300 endeksi yüzde 0,14 artışla işlem gördü.

Tankan anketine göre, Japonya'nın Nikkei 225 endeksi, Japon imalatçıların ticari güveninin Şubat ayında -1'e gerilemesinin ardından, bir önceki ayın 6 değeriyle karşılaştırıldığında yüzde 0,32 kayıp yaşadı. Bu, geçen Nisan ayından bu yana ilk olumsuz veriye işaret ediyor.

Veriler, Japonya'nın teknik durgunluğa girmesinden ve üçüncü büyük küresel ekonomi olma konumunu Almanya'ya kaptırmasından bir haftadan kısa bir süre sonra geldi.

Güney Kore'de Kospi yüzde 0,19 oranında değer kaybederken, Avustralya'da S&P/ASX 200 yüzde 0,6 oranında düşüş yaşadı.

New York Borsası düşüşle kapandı

 

S&P Global, finansal teknoloji sağlayıcısı Visible Alpha'yı satın alıyor

 

Avrupa borsaları işlem gününü karışık seyirle kapattı

 

Site adresi: https://www.finansgundem.com/haber/asya-borsalari-wall-streetin-ardindan-karisik-seyrediyor/1785313