Yazdır

Bakan Muş'tan zincir market yöneticilerine fahiş fiyat uyarısı

Tarih: 26 Aralık 2022 - 09:55

Ticaret Bakanı Muş, en fazla şubeye sahip 4 zincir marketin genel müdürleriyle bakanlıkta bir araya geldi. Bakan Muş, asgari ücret zammı sonrası fiyatlarla ilgili uyarı yaptı.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, dört ulusal zincir marketin yöneticisiyle görüştü.

Muş twitter hesabından görüşme hakkında, "Ülkemizde en fazla şubeye sahip 4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle bir araya gelerek asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk. Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceğiz" açıklamasında bulundu.

Muş ayrıca, "Ticaret Bakanlığı olarak sahada denetimlerimizi yoğun şekilde sürdürmekteyiz. Haksız fiyat artışlarıyla mücadelede Bakanlık olarak elimizdeki tüm denetim imkanlarını sonuna kadar kullanmakta kararlıyız diye ekledi.

Ülkemizde en fazla şubeye sahip 4 ulusal zincir marketin genel müdürleriyle bir araya gelerek asgari ücret zammı sonrası etiket fiyatlarıyla ilgili uyarılarda bulunduk.

Piyasa düzenini ve işleyişini bozmaya dönük haksız fiyat artışlarına asla müsaade etmeyeceğiz. pic.twitter.com/iqg8oGRaHr

— Dr. Mehmet Muş (@mehmedmus) December 26, 2022

Fahiş fiyat artışı yapan firmalara 56,6 milyon lira ceza

 

Ticaret Bakanı Mehmet Muş'tan asgari ücret açıklaması

 

Bilgin: İhtiyaç olursa asgari ücrete ara zam yapılabilir

 

Site adresi: https://www.finansgundem.com/haber/bakan-mustan-zincir-market-yoneticilerine-fahis-fiyat-uyarisi/1711395