Yazdır

Çin ticaret savaşının olumsuz etkilerini hafifletecek önlemler açıklayacak

Tarih: 11 Eylül 2019 - 08:33

ABD ile ticaret savaşının olumsuz etkilerini hafifletmek isteyen Çin'in yeni bazı önlemler açıklayacağını bildirdi.

Global Times baş editörü Hu Xijin, Çarşamba günü sosyal paylaşım platformu Twitter yoluyla yaptığı açıklamada, Çin'in, dünyanın en büyük iki ekonomisinin karşılıklı gümrük tarifelerini artırmalarının ardından, ticaret savaşının olumsuz etkilerini gidermek için tedbirler açıklayacağını kaydetti.

Hu, bu politikaların neler olacağını detayına girmeden, "Bildiklerime dayanarak, Çin ticaret savaşının negatif etkisini giderebilmek için önemli tedbirler açıklayacak," dedi ve "Tedbirlerden hem Çin hem de ABD'den bazı firmalara yararlanacak" değerlendirmesinde bulundu.

Bu mesaj, her iki ülkenden üst düzey müzakerecilerin önümüzdeki haftalarda yüzyüze görüşmelere başlamaya hazırlandığı bir dönemde geldi. Hu, Çin Komünist Partisi'ne ait yayın organı tarafından basılan bir tabloid gazete olan Global Times'ın baş editörlüğü görevini yürütüyor. Hu, Bloomberg'de daha önce yaptığı açıklamada, "Bildiklerime dayanarak" şeklindeki tweet'lerin "kesinlikle doğru" olduğunu söylemişti.

Site adresi: https://www.finansgundem.com/haber/cin-ticaret-savasinin-olumsuz-etkilerini-hafifletecek-onlemler-aciklayacak/1434825