Yazdır

Şahenk Atina'daki apartmanını sattı

Tarih: 20 Ocak 2019 - 21:13

Bankalarla yapılandırma masasına oturan Şahenk, bir yandan da bazı mal varlıklarını satıyor. Bunlardan biri ise Atina'nın en gözde semtlerinden biri olan Kolonaki'deki 6 katlı apartmanı Yunanistan'ın en ünlü iş adamlarından birine sattı

Cömert Yıldız - FİNANSGUNDEM.COM

Bankalarla yapılandırma masasına oturan Doğuş Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, bir yandan da bazı varlıklarını satma gayreti içerisinde. Avrupa'daki otellerinin bir kısmını vitrine çıkardığı iddia edilen Şahenk'in, Yunanistan'da sahibi olduğu bir apartmanını sattığı belirtiliyor. Şahenk'in Atina'nın en gözde semtlerinden biri olan, ünlü markaların mağazalarına, zengin işadamlarının ise malikanelerine ev sahipliği yapan Kolonaki'deki 6 katlı apartmanı Yunanistan'ın en ünlü işadamlarından birine sattı. Yunan milyoner Apostolos Vakakis, Doğuş'un apartmanına 3 milyon euro gibi bir rakam yani yaklaşık 20 milyon TL ödedi. 1950'lerde yapılan ve Kolonaki'nin en dikkat çeken yapılarından biri olan Şahenk'in apartmanını alan Vakakis için Yunan medyası Mr. Jumbo olarak diyor. Bu lakabın nedeni ise Yunan işadamının ülkedeki en büyük oyuncak mağaza zinciri Jumbo'nun sahibi olması. Jumbo'nun 53'ü Yunanistan'da 13'ü Romanya'da 9 ülkede 90'ın üzerinde mağazası var. Bu ülkelere yakın dönemde Türkiye'nin de eklenmesi bekleniyor.

Dubai Emiri Maktum ile görüşüyor

800 milyon euro ciro yapan Jumbo'nun 3900'den fazla çalışanı var. Jumbo'nun yüzde 23 ile en büyük hissedarı Apostolos Vakakis.
Küçük-büyük demeden bazı varlıklarını satan Doğuş Grubu ile ilgili geçtiğimiz hafta ilginç bir iddia daha vardı. Aralık ayında bankalara olan döviz karşılığı 25.2 milyar liralık borcunu yapılandıran Doğuş Holding'in Avrupa'daki bazı otellerini Dubai Emiri El Maktum'un şirketine satmak için görüştüğü ileri sürüldü. Satılması planlanan tesisler arasında İstanbul Grand Hyatt ve İtalya'daki iki otel de bulunuyor. Doğuş, son birkaç içerisinde D-Marinas ve d.ream hisselerinin bir bölümünü İspanya'daki Villa Magna otelini 210 milyon Euro'ya Meksikalılara satmıştı.

Ferit Şahenk otellerini satmak için görüşüyor

 

Ferit Şahenk ile Hüsnü Özyeğin'in anlaşması bozuldu

 

Şahenk otellerini satma kararı aldı

 

Site adresi: https://www.finansgundem.com/haber/sahenk-atinadaki-apartmanini-satti/1380601