BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemYavaş ve İmamoğlu son verileri paylaştı----

Yavaş ve İmamoğlu son verileri paylaştı

Yavaş ve İmamoğlu son verileri paylaştı
14 Mayıs 2023 - 19:38 www.finansgundem.com

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş ortak açıklama ile son durumu paylaştı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu seçim sonuçlarına ilişkin son durumu paylaştı.

İmamoğlu, “İtidalli açıklamaları saygıyla karşılıyoruz. Olgun ve sağlıklı mesajlar verilmesi elbette bizi mutlu ediyor. Belli bir saatte çıkıp seçimi kazandık diyen bir anlayışla mücadele ettik birçok seçimde. O bakımdan biz şerbetliyiz sürece. Moralinizi bozmayın. İttifakımızın her lideriyle sağlıklı bir bağlantı içerisindeyiz. Önümüzdeki verileri hükümetin ciddi bir düşüşte olduğunu gösteriyor. Milleti manipüle ederek kazanmak adına kimse senaryolar geliştirmesin” dedi.

Yavaş şunları kaydetti:

“192 bin 169 sandıktan 91 bin 913 sandığın sonucu geldi. Sayın Genel Başkanımız yüzde 47.42 oyda, Sayın Erdoğan yüzde 46.80, Sayın Sinan Ogan yüzde 5.33. Büyük kentte çok sayıda sandık açılmadı. Bize gelen sandık oranı yüzde 51 civarında. İlk turda biteceğini düşünüyoruz. Bir iki saat içinde Kılıçdaroğlu’nun yüzde 50’nin üzerine çıkacağını ön görüyoruz.”

Ekrem İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Millet İttifakı adına sizlere sesleniyoruz. Ne yazık ki her seçimde gördüğümüz manzarayı yaşıyor durumdayız. Anadolu Ajansı vakası gündemde.

Halbuki AA 31 Mart seçimleri itibariyle bitkisel hayata girmiştir, oradan çıkması için bizim iktidarımızı beklemektedir. İtibarı sıfırın altındadır. Vatandaşlarımızın itibar etmemelerini buradan bildiriyoruz.

"AA BİZİM İÇİN YOK HÜKMÜNDE"

İstanbul'daki gerçek sayıları görünce veri akışını kesen bir AA ve yöneticileri bizim için yok hükmündedir. AA dün hem bizlerin hem saygıdeğer Kılıçdaroğlu'nun açıklamasında devlet kuruluşu olmasına rağmen hiçbir misyonu kendilerine yüklememiş, onlarla ilgili beklentilerimizin olmadığını söylemiş durumdayız.

Birkaç hatırlatma yapmak isterim.

2015 seçimlerinde yine AA ne hikmetse yüzde 65 ile sayın Erdoğan'ı önde başlatıyor ve o seçim yüzde 40'la bitiyor. Kasım seçimlerinde yüzde 75'le başlıyor, yüzde 49 ile bitiriyor.

2018'de sayın Erdoğan7ın Cumhurbaşkanı seçimlerde yüzde 67'lere varan oranla başlıyor yüzde 52 ile bitiriyor. 2019'da yine yüksekten başlıyor. 2 saat sonra ekranlarını kapatıyor.

"BU ORANLARA BAKTIĞIMIZDA SAYIN KILIÇDAROĞLU BU AKŞAM CUMHURBAŞKANI İLAN EDİLECEK"

Bu oranlara baktığımızda şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 13. Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kılıçdaroğlu ülkemizin bu akşamı Cumhurbaşkanı olarak ilan edilecektir.

Veriler üzerinden baktığımızda ilan edilmesi şu anda erken. Bu akşam yüzde 57 ile başlayan AA'nın ortalama 15-20 geride bitirdiği gecelere bakarsak bu akşam varın siz toplama çıkarma hesabıyla ortaya koyun.

Kesinlikle çok aşağılarda bir orana sahiptir sayın Erdoğan ve biz kendi sistemimizle ilgili de verilerimiz var. Kaldı ki sayın Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayımızın yüksek çıktığı sandıklara düzenli itirazlar yapılarak sözüm ona AA sisteme dahil etmemektedir.

Biz buradayız, 13. Cumhurbaşkanımız sayın Kılıçdaroğlu burada. Birazdan Millet İttifakı'nın çok kıymetli liderleri burada olacak. Hep birlikte buradan takip edeceğiz. Sizleri bilgilendireceğiz.

Memleketimizin hiçbir köşesinde tek bir vatandaşımızın kandırılmasına, bu gece yüzü asık olmasına fırsat vermeyeceğiz. Sandık başındaki d dostlarımız, demokrasi kahramanları, görev alan herkes işine baksınlar, biz onlara güveniyoruz.

Bu bağlamda görevimizin başındayız, bizi izlemeye devam edin. Şu anda sonuçlar sizi mutlu edecek seviyededir diyeyim."

ABB Başkanı Mansur Yavaş ise şu ifadeleri kullandı:

"31 Mart seçimlerinde de rakibimin rakibimi yüzde 83 ile başlatmışlardı. Kendi işlerine gelen sandıkların sonuçlarını AA bütün milletimize yayıyor. Güvenilir hiçbir yanları yoktur. Mahçup da olmuyorlar. O zamanki AA gerçekten işlevini yerine getirmiyor. Elimizdeki verilere göre tam sonuç vermeyeceğim; yüzde 23,87 net sonuçlara göre şu anda sayın Kemal Kılıçdaroğlu öndedir. Bize inanın, bize güvenin. Yanlış bilgi verirsek mahçup olan biziz, AA'nın durumuna düşmek istemiyoruz."

Türkiye ‘Cumhurbaşkanı’nı seçiyor

 

Türkiye milletvekilerini seçiyor: İşte üç büyük şehir

 

Türkiye 13'üncü Cumhurbaşkanı'nı seçiyor! İşte 30 ilde son durum..

 

İşte milletvekili dağılımı, İşte partiler

 

Öztrak: Bize ulaşan verilere göre tablo son derece olumlu