BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemYatırımcılardan Musk'a "manipülasyon" suçlaması----

Yatırımcılardan Musk'a "manipülasyon" suçlaması

Yatırımcılardan Musk'a manipülasyon suçlaması
02 Haziran 2023 - 08:31 www.finansgundem.com

Elon Musk, Dogecoin davasında yatırımcılar tarafından içeriden bilgi ticareti yapmakla suçlanıyor

Tesla Inc CEO Elon Musk, kripto para Dogecoin'i manipüle ettiği ve milyarlarca dolar kayba yol açtığını iddia eden yatırımcılar tarafından açılan toplu bir davada içeriden bilgi ticareti yapmakla suçlanıyor.

Yatırımcılar, başvurularında, Musk'ın Twitter gönderilerini, ücretli online inflüensırları, 2021'de NBC'nin "Saturday Night Live" programına katılmasını ve diğer "tanıtım numaralarını", masrafları kendilerine ait olmak üzere, kendisinin veya kullandığı birkaç Dogecoin cüzdanı aracılığıyla kârlı bir şekilde işlem
yapmak için kullandığını söylediler.

Yatırımcılar buna, Musk'ın Twitter'ın mavi kuş logosunu Dogecoin'in Shiba Inu köpek logosuyla değiştirdikten sonra Nisan ayında yaklaşık 124 milyon dolarlık Dogecoin satması ve Dogecoin'in fiyatında %30'luk bir artışa yol açması da dahil olduğunu ifade etti. Musk, geçen Ekim ayında Twitter'ı satın almıştı.

Dosyada, "kasıtlı bir karnaval çılgınlığı, piyasa manipülasyonu ve içeriden öğrenenlerin ticareti" Musk'ın yatırımcıları dolandırmasına, kendisini ve şirketlerini tanıtmasına olanak sağladığı ifadesi yer aldı.

Yatırımcılar, Musk'ı Dogecoin'in fiyatını iki yıl içinde kasıtlı olarak %36.000'den fazla artırmakla ve ardından düşmesine izin vermekle suçladı.

Elon Musk yeniden dünyanın en zengin insanı

 

Elon Musk'a 'Twitter' şoku: Değeri artık yarısı bile etmiyor!

 

Elon Musk’tan çocuklarına miras şoku

 

Teknoloji çalışanlarından Elon Musk'a öfke

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)