BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaYatırımcı analistlerden bile aklıselim----

Yatırımcı analistlerden bile aklıselim

Yatırımcı analistlerden bile aklıselim
06 Haziran 2013 - 14:05 www.finansgundem.com

SPYD Başkanı Ünver, gayrimenkul yatırımcılarının Türkiye'ye ihtiyatlı baktığı yorumlarına tepki gösterdi

SPYD Başkanı Ünver, Gezi Parkı protestoları nedeniyle yabancı gayrimenkul yatırımcılarının Türkiye'ye ihtiyatlı baktığı yorumlarına tepki gösterdi.
Sermaye Piyasası Yatırımcıları Derneği (SPYD) Başkanı Arif Ünver, Gezi Parkı protestoları nedeniyle yabancı gayrimenkul yatırımcılarının Türkiye'le ihtiyatlı baktığı yorumlarıyla ilgili, "Yabancı yatırımcı günlük olaylara göre karar vermez. Orta ve uzun vadeli düşünür. 3-5 günlük olaylarla piyasalarda satış olmaz" dedi.
Ünver,  finans piyasalarındaki kısa vadeli alım-satımlarda algının etkili olduğunu belirterek, "Algıyı bozduğunuz zaman fiyatlar düşüyor. Kısa vadeli hareketler, sağlıklı bir yorum yapmak için yeterli değildir. Yabancıların, Türkiye'deki finans piyasalarında elde menkul kıymet tutma süresi ortalama bir yıl. Yani yabancı yatırımcı günlük olaylara göre karar vermez. Orta ve uzun vadeli düşünür. 3-5 günlük olaylarla piyasalarda satış olmaz. Bu açıdan bakıldığında yabancıların, bazı analistlerden bile daha aklıselim davrandığını söyleyebilirim" değerlendirmesinde bulundu. 
Türkiye'nin süreçten daha da güçlenerek çıkacağına işaret eden Ünver,  en aklıselim davranması gereken analistlerin, ortada bir şey yokken, algıyı etkileyerek olumsuz şeylerin yaşanmasına sebep olduklarını kaydetti.
Ünver, "Yabancı yatırımcıların Finans piyasalarını terk ettiği gibi birşey söz konusu değil. Hisseleri beklemeye almak demek 'satış oluyor' anlamına gelmez. Bunların Türk televizyonlarında, gazetelerinde, yine Türk analistler tarafından yapılıyor alması daha da ilginç" ifadesini kullandı.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)