BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkYapı Kredi bu yıl da CDP Türkiye Su Lideri oldu----

Yapı Kredi bu yıl da CDP Türkiye Su Lideri oldu

Yapı Kredi bu yıl da CDP Türkiye Su Lideri oldu
01 Nisan 2021 - 10:40 www.finansgundem.com

Yapı Kredi, Karbon Saydamlık Projesi (CDP) Su Programı’na yaptığı raporlamayla bu yıl da A- (Liderlik) bandında yer alarak Türkiye finans sektöründeki en yüksek notu aldı.

Yapı Kredi dünyanın en büyük çevresel raporlama platformu olan Karbon Saydamlık Projesi (CDP) Su Programı’na yaptığı raporlamayla bu yıl da A- (Liderlik) bandında yer alarak Türkiye finans sektöründeki en yüksek notu aldı. Yapı Kredi böylece CDP Türkiye 11. İklim Değişikliği Sanal Konferansı kapsamında ‘CDP Türkiye Su Lideri’ ödülünün sahibi oldu.

Doğal kaynakların korunması ve en verimli şekilde kullanılmasını büyük bir sorumluluk olarak gördüklerini belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Nurgün Eyüboğlu, “Yapı Kredi olarak uzmanlık alanımız olan finansın yanı sıra sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik konularıyla da topluma değer katmaya devam ediyoruz. Özellikle son dönemde ülkemizin ve hatta dünyamızın gündeminde olan su güvenliği konusu dâhil olmak üzere doğal kaynakların verimli kullanılması hususunda büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Sürdürülebilir ekonominin ve iş modellerinin ancak sosyal ve çevresel sürdürülebilirliğin temini ile mümkün olduğuna inanıyoruz” dedi.

Sınırları kaldıran uygulamalar gerçekleştirmeye devam

Yapı Kredi’nin 2019 yılında Birleşmiş Milletler Sorumlu Bankacılık Prensipleri’ne kurucu imzacı olarak katılarak sürdürülebilirlik alanında öncü bankalardan biri olduğunu bir kez daha teyit ettiğini vurgulayan Eyüboğlu, şu değerlendirmede bulundu: “Sorumlu Bankacılık Prensipleri kapsamında yaptığımız değerlendirmeye göre doğal kaynakların verimliliği ve güvenliği öncelikli çalışma alanlarımızdan birini oluşturuyor. Sürdürülebilir bir gelecek için iş süreçlerimizi uyumlamaya, projeler geliştirmeye ve bunların finansmanı için destek sunmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl, yeşil projelerin finansmanında kullanılmak üzere ilk yeşil tahvil ihracımızı gerçekleştirdik. Aynı yıl doğa dostu mortgage ürünümüzü müşterilerimize sunduk. 2019 yılında yağmur sularını toplamaya başlayarak su hasadı uygulamamızı hayata geçirdik. Öte yandan, atık geri dönüşüm projesi kapsamında sürdürdüğümüz uygulamalarla 2020 yılında geri dönüştürülen atıklar sayesinde 156.813 kg sera gazı salımının önüne geçtik. Sürdürülebilirlik alanında attığımız adımlarla Yapı Kredi olarak sektör ve ülkemiz için örnek kurum kimliğini senelerdir başarı ile taşıyoruz. Önümüzdeki dönemde de bu anlayışla çalışmalarımıza devam ederek toplumumuzun, paydaşlarımızın ihtiyaçlarına doğru yanıt veren ve sınırları kaldıran uygulamalar gerçekleştirmeyi  sürdüreceğiz.”

Yapı Kredi, kadın çalışan oranında "sektör lideri"

Yapı Kredi’nin sınırları kaldıran teknolojileri dünya çapında tescillendi!

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)