BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaYabancı yatırımcı geçen hafta hisse sattı, DİBS aldı----

Yabancı yatırımcı geçen hafta hisse sattı, DİBS aldı

Yabancı yatırımcı geçen hafta hisse sattı, DİBS aldı
09 Temmuz 2020 - 14:45 www.finansgundem.com

Yabancı yatırımcılar 3 Temmuz haftasında hisse senetlerinde 94.5 milyon dolar net satış yaparken devlet iç borçlanma senetlerinde (DİBS) 21.4 milyon dolarla net alıcı oldu.

Yurt dışında yerleşik kişilerin 03 Temmuz itibarıyla portföyünde bulunan hisse senedi stok miktarı 24,6 milyar dolar oldu.

Merkez Bankası 'nın haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, hisse senedi stok miktarı bir önceki hafta 24,4 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Devlet iç borçlanma senetleri(DiBS) stok miktarı 7,1 milyar dolar oldu. DiBS stok miktarı önceki hafta 7,1 milyar dolar seviyesinde bulunuyordu.

Repo miktarı 135,8 milyon dolar seviyesine geldi. Repo miktarı önceki hafta 141,0 milyon dolar seviyesindeydi.

Özel sektör tahvil ve bonoları 330,5 milyon dolar oldu. Özel sektör tahvil ve bonoları bir önceki hafta 350,5 milyon dolar seviyesindeydi.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında hisse senedi değeri farkı -94,5 milyon dolar oldu.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında DiBS değeri farkı 21,4 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında repo değeri farkı -5,6 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti.

Piyasa fiyatı ve kur hareketlerinden arındırılmış olarak hesaplandığında özel sektör bonoları farkı -20,0 milyon dolar oldu.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)