BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaÖdeme SistemleriWestern Union, Rusya’ya para transferini durdurdu----

Western Union, Rusya’ya para transferini durdurdu

Western Union, Rusya’ya para transferini durdurdu
11 Mart 2022 - 10:45 www.finansgundem.com

Bankalar, çok uluslu şirketler ve ödeme sistemleri Rusya ile olan bağlarını kopardı. Yaptırım kararına son olarak Western Union eklendi

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sürecinde ülkeler diplomatik olarak Rusya’ya tepkilerini gösterirken markalar da Rusya’ya uyguladığı yaptırımlarla gündeme geliyor. Örneğin  Google Pay, Apple Pay, MasterCard,Visa ve PayPal gibi finans ve ödeme yöntemi odağında faaliyet gösteren dev firmalar Rusya’da faaliyetlerini askıya alma kararı aldı.

Uluslararası para transfer sistemi Western Union da yaptırım uygulayan yabancı şirketler furyasına katılarak Rusya ve Belarus’daki para transferlerini durdurma kararı aldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Rusya’da ödeme sistemi operatörü olan Western Union’ın, 24 Mart 2022 tarihinden itibaren resmi ödeme sistemi operatörleri sicilinden çıkarılmasına ilişkin Rusya Merkez Bankası’na başvurduğu belirtildi.

Açıklamada, “Ortaklarımızla 7/24 çalışıyoruz ve ortaklarımız ve müşterilerimiz iki hafta içinde servisin durdurulacağına hazırlanabilecekler” ifadelerine yer verilirken, Rusya’dan diğer ülkelere gönderilen ve 24 Mart 2022 tarihine kadar alıcılara ödenmeyen para transferlerinin diğer ülkelerdeki alıcılar tarafından her zaman kullanılabilir olacağı vurgulandı.

Buna göre 24 Mart 2022 tarihine kadar Western Union ile havale gerçekleştiren Rusya’daki gönderici, havalesini geri almak için şirketin Rusya’daki ortaklarına başvurabilecek. Rusya’ya gönderilen ve 24 Mart 2022 tarihine kadar alıcıya ödenmeyen para transferleri ise parayı gönderene iade edilecek.

Şirket, 24 Mart 2022 tarihine kadar Western Union üzerinden yurtdışı havale faaliyetlerinin eskisi gibi devam edeceğini, ancak belirlenen tarihten sonra hizmetin sona ereceğini açıkladı.

'Rusya ve Belarus tüm suçlardan sorumlu olacak'

 

IMF uyardı: Savaş küresel büyümeyi yavaşlatacak

 

Disney Rusya'daki tüm faaliyetlerini durduracak

 

Rusya'ya Davos'un kapıları kapandı

 

JPMorgan, Rusya'daki operasyonlarını durduyor

 

Goldman Sachs, Rusya'dan çıkma kararı aldı

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)