BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemVarank: Sel mağdurlarına 100 bin TL'ye kadar sıfır faizli kredi vereceğiz----

Varank: Sel mağdurlarına 100 bin TL'ye kadar sıfır faizli kredi vereceğiz

Varank:  Sel mağdurlarına 100 bin TL'ye kadar sıfır faizli kredi vereceğiz
20 Ağustos 2019 - 14:54 www.finansgundem.com

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Eminönü'de sel felaketinden etkilenen kuruluşlara 100 bin TL'ye kadar sıfır faizli kredi vereceklerini söyledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Eminönü
Yeraltı Çarşısında faaliyet gösteren esnafa yönelik olarak 100 bin TL’ye kadar bir yıl geri ödemesiz ve faizsiz bir şekilde kredi  verileceğini açıkladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul Eminönü Yeraltı Çarşısında  faaliyet gösteren esnafa yönelik olarak Acil Destek Kredisi Programı  hazırladıklarını belirtti. Esnafa KOSGEB üzerinden bir yıl geri  ödemesiz ve faizsiz bir şekilde kredi verileceğini belirten Bakan Varank, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı   
Cumhurbaşkanımızın talimatıyla, sel felaketinden etkilenen Eminönü  esnafına ilgili kuruluşumuz KOSGEB’in “Acil Destek Programı”  kapsamında 100 bin TL’ye kadar sıfır faizli ve 1 yıl geri ödemesiz  kredi veriyoruz.

KOSGEB tarafından verilecek acil destek kredisinin ayrıntıları ise  şöyle
Eminönü Yeraltı Çarşısı’ndaki su baskınından etkilenen ve bu  durumunu ilgili resmi makamlardan (Valilik, Kaymakamlık) belgeleyen KOSGEB Veri Tabanı’na kayıtlı, güncel KOBİ Beyannamesi onaylı  işletmelere uygun koşullarda finansal destek sağlamak amacıyla Acil Destek Kredisi Programı hazırlandı.
Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limiti 100.000.-TL olacak. Kredinin sıfır (0) faizli olarak uygulanması sağlanacak.

Kredi vadesinin ilk 12 (on iki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık  eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 (otuz altı) ay olarak  uygulanacak.
Müracaatların, KOSGEB’in İkitelli OSB, Haliç ve Anadolu Yakası  müdürlüklerine yapılabileceği belirtildi.
İstanbul Valisi Yerlikaya, esnafı ziyaret ederek “geçmiş olsun”  dileğinde bulundu. Bu sırada Bakan Varank, Vali Yerlikaya’yı telefonla  arayarak, esnafa yönelik müjdeyi verdi.
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)