BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkVakıfBank’tan yeni bankacılık ürünleri----

VakıfBank’tan yeni bankacılık ürünleri

VakıfBank’tan yeni bankacılık ürünleri
15 Kasım 2021 - 12:02 www.finansgundem.com

VakıfBank’tan, sürdürülebilirlik ve kaynak verimliliği yatırımlarına %100 finansman sağlanıyor

Uzun yıllardır sürdürülebilirliği kurumsal stratejisinin temelinde tutan VakıfBank, bu stratejisini güçlendirmek amacıyla sürdürülebilir bankacılık ürünlerini çeşitlendiriyor. Şirketler, ‘Sürdürülebilirlik ve Kaynak Verimliliği Kredisi’ ile verimlilik ve geri kazanım odaklı harcamalarının tamamı için kredi alabilirken, Doğa Dostu Taşıt Kredisi ile elektrikli ve hibrit araç alacak işletmelere özel avantajlar sağlanıyor. 

VakıfBank, sürdürülebilir bankacılık konusunda verdiği taahhüdü, yeni kredi paketleri ile pekiştirmeye devam ediyor. Daha önce Yeşil Konut Kredisi ile A ve B enerji seviyeli inşaatların yapımını teşvik ederek, konut sektöründe sürdürülebilirliğe katkı sağlayan VakıfBank, şimdi de iki yeni kredi ürünü sundu. 

Sürdürülebilirlik ve Kaynak Verimliliği Kredisi

VakıfBank, Sürdürülebilirlik ve Kaynak Verimliliği Kredisi ile işletmeleri verimlilik ve geri kazanım odaklı çalışmalarında destekliyor. Segment ayırımı gözetmeksizin ticari işletmelerin sürdürülebilirlik ve kaynak verimliliği harcamalarını finanse etmeye yönelik kredi kapsamında işletmeler, enerji verimliliği, su verimliliği ve atık suyun geri kazanımı ile hammadde verimliliği sağlamak amacıyla gerçekleştirecekleri harcamalarında, fatura tutarının yüzde 100’üne kadar kredi kullanabiliyor. Böylece üretim ve tüketimde çevre dostu ürün kullanımı, kimyasal kullanımının azaltılması, yağmur suyunun geri kazanımı, yalıtım ve aydınlatma alanında iyileştirmeler ile optimizasyon çalışmaları teşvik ediliyor. 

İşletmeler 36 aya kadar vade ve yıllık yüzde 16,50 faiz oranı ile krediden yararlanabiliyor. Geri ödeme koşullarında da esneklik sunan Sürdürülebilirlik ve Kaynak Verimliliği Kredisi 3 ay ödemesiz olarak aylık eşit taksit ödemeli veya 3 ayda bir eşit taksit ödemeli olarak kullanılabiliyor. 

Doğa Dostu Taşıt Kredisi

VakıfBank’ın yeni çıkan bir diğer sürdürülebilirlik ürünü ise Doğa Dostu Taşıt Kredisi. VakıfBank bu kredisiyle benzinli, dizel veya LPG’li araçlara kıyasla karbon salımı çok daha az olan elektrikli ve hibrit araçların alımına yönelik ihtiyaç duyulan finansal desteği sağlamayı amaçlıyor. Sıfır km veya ikinci el binek ve hafif ticari elektrikli veya hibrit araçlarda kullanılmak üzere tasarlanan kredi, 3 ila 48 ay vade ve 1,48 faiz oranı ile tüketicilere sunuluyor.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)