BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaSigorta - BES ve Hayat'Umut verici' denilen ilaç başarısız oldu----

'Umut verici' denilen ilaç başarısız oldu

'Umut verici' denilen ilaç başarısız oldu
24 Nisan 2020 - 08:53 www.finansgundem.com

Kovid-19 tedavisi için kullanılmak üzere yapılan testlerde en iyi içeriğe sahip olduğu tahmin edilen Remdesivir isimli ilaca yapılan ilk tam deneme sonucu çıktı. Sonuçlar Remdesivir'in korona virüs tedavisinde etkili olmadığını ortaya koydu.

The Guardian'da yer alan habere göre, ABD Başkanı Donald Trump'ın da 'umut verici' olarak nitelendirdiği ve dünya genelinde korona virüs tedavisi ihtimali nedeniyle stokları tükenen Remdesivir ilacı yapılan tam denemelerde başarıya ulaşamadı. 

237 hastanın bazılarına Remdesivir verildi, bazılarına verilmedi. İlacın herhangi bir işe yaramamasının yanı sıra yan etkiler nedeniyle deneme erken durduruldu. 158 hasta Remdesivir ile tedavi edilmeye çalışılırken 79 kişi de placebo etkisinde kaldı. İki grup arasında tedavi sürecinde hiçbir değişiklik görülmedi. Remdesivir alanların yüzde 14'ü, almayanların yüzde 13'ü hayatını kaybetti. 

Dünya Sağlık Örgütü, Remdesivir'in tedavide başarısız olduğunu kendi de yayınladı fakat daha sonra kaldırdı. DSÖ Sözcüsü Tarik Jasarevic yayımlanan belgenin yanlışlıkla olduğunu, "DSÖ uzmanları tarafından hazırlanan taslak bir belge yanlışlıkla yüklendi ve daha sonra kaldırıldı. Belge şu an geniş bir kontrolden geçiyor ve son hâlinin hazır olmasını bekliyoruz" sözleriyle aktardı. 

Trump'ın korona açıklaması dünyayı heyecanlandırdı

Oxford'da insanlar üzerinde korona virüs aşısı denemesi

Dünyada korona virüs vakaları 2 milyon 700 bini aştı

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • hunkartensi24 Nisan 2020 12:30

    bence yanlış aşı çalışmaları yapılıyor virüsü yok etmek için çabalanıyor sanki ama virüsün değişken virüs olduğu hesaplanmalı her ortama uyum sağlayabileceğini düşünmeliyiz devamlı mutasyon geçiren bir virüsle karşı karşıya dünya yok etmek yerine daha etkisiz daha zayıf kılınmalı ki en azından aşı o zaman işe yarasın mutasyona nasıl giriyor o özelliği belirlenmeli

  • BLABLA24 Nisan 2020 16:33

    bilim insanları bunu düşünmüyor da sen mi düşünüyorsun?