BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemUğur Şahin salgından kurtulmanın formülünü açıkladı!----

Uğur Şahin salgından kurtulmanın formülünü açıkladı!

Uğur Şahin salgından kurtulmanın formülünü açıkladı!
14 Temmuz 2021 - 10:43 www.finansgundem.com

Son dönemde artan Delta vakaları sonrası gündeme gelen üçüncü doz aşı tartışmaları hakkında yeni bir açıklamada bulunan BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin, pandemiyi bitirmek için atılması gereken adımı da söyledi.

2019'un Aralık ayından beri hayatımızda olan korona virüs (Kovid-19) şimdi de varyantlar ile gündemde. Korona virüsün ilk kez Hindistan'da görülen ve 'Delta' adı verilen tipi dünya genelinde vaka sayılarının artmasına neden olurken, üçüncü doz aşı tartışmalarını da beraberinde getirdi.

BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin, katıldığı bir konferansta Delta varyantı ve üçüncü aşı için yeni açıklamalarda bulundu. Stat Breakthrough Science Summit'te konuşan Şahin pandemiyi sona erdirmek için atılması gereken adımı açıkladı.

"AŞI YAPILDIKTAN 4 AY SONRA ANTİKOR SEVİYELERİNDE DÜŞÜ YAŞANIYOR"

Şahin konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

'Dünya üçüncü doz destekleyici mRNA aşıları olmadan Kovid-19 salgınını kontrol altına alamayacak.'

Şahin, aşı yapıldıktan dört ila altı ay sonra antikor seviyelerinde hafif bir düşüş olduğuna dair kanıtlar olduğunu söyledi.

Bugüne kadar aşılanmış kişilerin ciddi Kovid-19 enfeksiyonları geliştirdiğine dair bir belirti olmadı ancak Şahin, 'Ağır hastalıklara karşı da bir miktar koruma düşüşü görmeyi bekliyoruz. Bu küçük bir düşüş' ifadelerini kullandı. Şahin sözlerine şöyle devam etti;

'Bu nedenle bizim pozisyonumuz, destekleyici aşının tam bağışıklığı geri kazanmaya yardımcı olabileceği ve böylece aşılı kişilerde enfeksiyonlarla komplike olmayan bir kış mevsimi geçirmemizi sağlayabileceği yönünde.'

"PARA İÇİN YAPMIYORUZ"

Aynı konferansta Pfizer'de aşı araştırma ve geliştirme başkanı Kathrin Jansen Pfizer'in Kovid-19 aşı takviye atışlarını geliştirme ve test etme kararının veriler tarafından yönlendirildiğini söyledi. “Güçlendirici durum para kazanmakla ilgili değil” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Özlem Türeci ve Uğur Şahin, Fransız 'Les Echos'a yaptıkları açıklamada 100 gün içinde yeni bir aşının elde edilmesini sağlayabileceklerini belirtmişti.

Geçtiğimiz hafta BioNTech ile aşı üreten Pfizer, Delta ile mücadele kapsamında yeni bir aşı geliştirdiklerini duyurdu. Açıklamada Delta varyantını hedef alan bir Kovid-19 güçlendirici aşısı için çalışmalara başlandığının altı çizildi.

Tam aşılanmadan sonra insanların sonraki 12 ay içinde muhtemelen bir takviye aşıya veya üçüncü doza ihtiyaç duyacağını belirten şirket klinik çalışmalara Ağustos ayında başlamayı planlıyor.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada 'Aşı etkinliği aşılamadan altı ay sonra azaldı, aynı zamanda Delta varyantı ülkede baskın varyant haline geldi' denildi.

Aynı açıklamada 'Bugüne kadar sahip olduğumuz verilerin toplamına dayanarak, tam aşılamadan sonraki 6 ila 12 ay içinde üçüncü bir doza ihtiyaç duyulabileceğinin muhtemel olduğuna inanmaya devam ediyoruz' ifadesine yer verildi.

Ayrıca Pfizer’dan Assoicated Press’e yapılan açıklamada, şirketin salgına bağışıklığı artırmak ve potansiyel olarak Kovid-19 varyantlarının yayılmasını durdurmak amacıyla üçüncü doz aşı onayı için FDA’ya izin başvurusu yapacağı kaydedildi.

DSÖ'den 'delta varyant' açıklaması

 

DSÖ'den Delta açıklaması: Aşılar ne kadar koruyor?

 

BioNTech 100 gün içinde yeni korona virüs aşısı geliştirebilir

 

Acele mi ettiler? Pfizer/BioNTech'e 'üçüncü doz' tepkisi

 

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • dursun14 Temmuz 2021 12:09

    Kendisi ve şirket çalışanları bu sözde aşıyı vurulmuş mu!? Vurulan herkeste tuhaf yan etkiler oluyor. Özellikle de romatizmal, kan pıhtılaşması gibi...bu adamlar aldatıyor insanları!! Devletler de insanlarına aşı sertifikasi için getekli süre bile geçmeden bu aşı olmayan şeyleri vuruyorlar... vebali kime ait acaba! Televizyonlarda atıp tutan proflar bu durum sizi de etkiler merak etmeyin.