BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaBankacılıkTVF, uluslararası piyasalarda tahvil ihracına çıkacak----

TVF, uluslararası piyasalarda tahvil ihracına çıkacak

TVF, uluslararası piyasalarda tahvil ihracına çıkacak
01 Aralık 2020 - 10:03 www.finansgundem.com

Türkiye Varlık Fonu (TVF) CEO'su Zafer Sönmez, gelecek yıl uluslararası piyasalarda tahvil ihracına çıkacaklarını söyledi.

Türkiye Varlık Fonu, gelecek yıl uluslararası piyasalarda tahvil ihracına çıkacak. TVF, geçen ekim ayında 5 yıl vadeli dolar cinsi tahvil ihracı için yatırımcı toplantılarına başlamış, ancak daha sonra ihracı gerçekleştirmemişti.

Türkiye Varlık Fonu (TVF) CEO'su Zafer Sönmez BloombergHT televizyonuna yaptığı açıklamada ekim ayındaki ihraçta piyasa koşullarının uygun olmadığını ifade ederek, "Gelecek yıl yine bono sürecine gireceğiz" dedi.

TVF'nin her sene olmasa bile 18-24 ayda bir bono ihracı gerçekleştirmeyi planladığını ifade eden Sönmez, ihraçlarla sağlanan kaynağın TVF'nin yatırımlarını fonlamak için kullanılacağını ifade etti.

200 MİLYON DOLAR HESABA YATTI

Sönmez Borsa İstanbul’un yüzde 10’unun Katar Yatırım Otoritesi’ne devrine ilişkin 200 milyon dolarlık ödemenin Türkiye Varlık Fonu hesaplarına geldiğini belirtti. Sönmez geçmişte EBRD'nin borsadaki payını Katar Yatırım Otoritesi'ne yapılan satıştan çok daha düşük bir tutara aldıklarını belirtti.

Sönmez, Borsa İstanbul'un iki yıl içinde halka arzının da söz konusu olabileceğini söyledi. Sönmez fonun borsadaki payının yüzde 51'in altına düşmeyeceğini ifade etti.

TVF 'road show'u erteledi

TURKCELL HİSSLERİ DE DEVRALINDI

Sönmez Ziraat’in Çukurova’ya verdiği 1,6 milyar dolarlık kredinin de Turkcell hisse devriyle birlikte TVF tarafından devralındığı bilgisini verdi.

Sönmez “Turkcell’in çarpanı 3-4’lerde, bunun 8’lerde olması gerekir. Turkcell’in değerinin gelecekte hayal edilemeyecek yerlere geleceğini inanıyorum” ifadelerini kullandı.

TPAO ve Botaş'ın halka arzı konusundaki soruya Sönmez bu iki şirketin halka arzını değer oluşmadan yapmak istemediklerini belirtti.

Mark Mobius: Türkiye'nin gelecek 1-2 yıllık görünümü çok iyi

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)