BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaYaşam-MagazinTürkücü Alişan, estetik doktoruyla mahkemelik oldu ----

Türkücü Alişan, estetik doktoruyla mahkemelik oldu

Türkücü Alişan, estetik doktoruyla mahkemelik oldu
20 Mayıs 2022 - 17:24 www.finansgundem.com

Yağ aldırma operasyonunda vücudunda kalıcı hasar meydana geldiğini söyleyen Alişan soluğu mahkemede aldı. “Ölümden döndüm” diyen ünlü türkücü 2 milyonluk tazminat davası açtı

Türkücü Alişan arkadaşı olan Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı U. A.'ya yaptırdığı yağ aldırma operasyonu sonucu vücudunda kalıcı hasar meydana geldiğini ve ölümden döndüğünü ileri sürerek açtığı 2 milyon TL'lik tazminat davasına eşi Buse Varol ile katıldı. Buse Varol eşi Alişan için mahkemede tanıklık yaptı.

Doktor U. A.'nın daha fit ve sağlıklı görüneceğini belirterek kendisini yağ aldırma operasyonu için ikna ettiğini belirten Alişan, 5 buçuk saat süren operasyon sonucu, doktor hatası nedeniyle ölümle karşı karşıya kaldığını ileri sürdü.

Alişan, avukatları Altın Mimir ve Emek Emre aracılığıyla Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı U. A.'yı savcılığa şikayet edip tüketici mahkemesinde tazminat davası açtı.

VÜCUDUNDA KALICI İZLER

Dava dilekçesinde Alişan’ın vücudunda kalıcı izler kaldığını belirtilerek, yaşananlar şöyle anlatıldı: “Alişan'ı arkadaşı olan doktor U. A. "Sporla falan uğraşmana gerek yok, ben iki dakikada karın bölgesindeki yağlardan seni kurtarırım. Hatta bugünden daha fit ve daha sağlıklı olursun" diyerek liposuction (yağ aldırma) operasyonu yaptırması için ikna etti. Özel bir hastanede 5 buçuk saat süren operasyon yapıldı. Alişan'ın eşi, U. A.'ya operasyonun neden uzun sürdüğünü sorması sonucu, U A. kendilerine "Kolay mı? Beş buçuk kilo yağ aldım. O yüzden bu kadar uzun sürdü" cevabını verdi.

İLERİ DERECEDE YANIK, ŞİDDETLE AĞRI

Ameliyatın çok kısa süreceği ve aynı gün taburcu olarak evine gidebileceği bildirildiğini ileri süren Alişan, geceyi hastanede geçirdi. Operasyondan saatler sonra Alişan'ın vücudunun neredeyse tamamında kızarıklık, morluk baş gösterdi, özellikle operasyonun yapıldığı karın bölgesinde ileri derecede yanık ve buna bağlı şiddetli ağrı oluştu.

Vücudundaki yanık ve yaraların gittikçe kötüleşmesi üzerine 2019'un ağustos sonunda iki ayrı estetik cerraha görünen Alişan'a "Vücudundan gereğinden fazla yağ alındığını, dolayısıyla bu yağların tekrar vücuda enjekte edilmek (yerine konması) suretiyle belki düzelmenin sağlanabileceğini ve fakat lipolazer denilen aletle yapılan işlemde meydana gelen yanık izinin bir daha düzelme ihtimalinin olmadığı" söyledi.

TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Alişan'a, kök hücre tedavisi uygulandı. Karın kısmında kısmi düzülmeler olan Alişan'ın yanık izinin iyileşme ihtimalinin olmadığı tıbben kesinleşti. Vücudunda "kalıcı hasar" meydana gelen ve mesleğini icra etmekte zorlanan Alişan için şimdilik 10 bin TL maddi tazminat, yaşadığı psikolojik yıkım nedeniyle de 2 milyon TL manevi olmak üzere doktor U. A.'dan toplam 2 milyon 10 bin TL tazminat istendi.

Ayrıca savcılığa şikayet edilen U. A.'nın 'taksirle yaralama', 'güveni kötüye kullanma' ve 'görevi ihmal' suçlarından yargılanması talep edildi.

ADLİYEYE EŞİYLE GELDİ

İstanbul Tüketici Mahkemesi'nde görülen davaya Alişan eşi Buse Varol ile katıldı. Geçtiğimi aylarda boşanacakları yönünde gündeme gelen çift adliyeye el ele geldi. Alişan'ın yağ aldırma operasyonunu yaptırdığı Doktor U. A.'Ya açtığı tazminat davasına katılan çift davanın gizli görülmesi sebebiyle açıklama yapmadı. İstanbul Tüketici Mahkemesi'nde bugün görülen davaya Alişan ve Buse Varol avukatları Emek Emre ile katıldı. Gizli görülen duruşmada Alişan'ın eşi Buse Varol olmak üzeri toplamda iki tanığı dinlendi. (Deniz Yusufoğlu – Sabah)

Fırsatçıların sahte gübre oyunu

 

Yıldızlarda kripto şoku!

 

Çin'de ikinci bir ev için almak için yeni bir çocuk yapmak gerekebilir

 

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)