BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaPara PiyasaTürkiye'nin İran'dan petrol alımı sıfıra indi----

Türkiye'nin İran'dan petrol alımı sıfıra indi

Türkiye'nin İran'dan petrol alımı sıfıra indi
04 Aralık 2018 - 08:40 www.finansgundem.com

ABD'nin İran'dan petrol ithalatına geçici muafiyet tanıdığı ülkeler arasında yer alan Türkiye, kasımda bu ülkeden alım yapmadı

Türkiye'nin İran'dan ham petrol alımlarının kasım ayında sıfıra indiği belirtildi.

İsmini vermek istemeyen bir kaynağın sağladığı verilere göre Türkiye'nin en büyük petrol rafinerisi Tüpraş, ekim ayında İran'dan günde yaklaşık 129 bin varil ham petrol aldıktan sonra, kasım ayında İran'dan hiç petrol almadı.

İran'dan Türkiye'ye gelen petrol, iki ülke arasındaki mesafeyi deniz yoluyla kat etmek için sevkıyatın zaman almasından dolayı genellikle iki veya daha fazla hafta önceden rezerve edilir.

Bir kaynak Tüpraş'ın ekim ayının ortasından kasım ortasına kadar, şirketin rafinerilerinden biri olan İzmit rafinerisinde planlı bakım yaptığını belirtti. Bu söz konusu dönem boyunca ham petrol talebinin azalmasına yol açmış olabilir.

ABD, İran'ın petrol ihracatını kısıtlamak için başlattığı yaptırımlarda Türkiye'nin de aralarında bulunduğu Tahran'ın en büyük sekiz müşterisine altı ay süreyle muafiyet tanımıştı.(Dunya)

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)