BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaKulisTürkiye'nin en büyük sinema zinciri satılıyor----

Türkiye'nin en büyük sinema zinciri satılıyor

Türkiye'nin en büyük sinema zinciri satılıyor
30 Temmuz 2015 - 16:16 www.finansgundem.com

Mars Sinema hisselerinin tamamının satışı için düğmeye basıldı

Türkiye'nin en büyük sinema zincirlerinden olan Mars Sinema'nın hisselerinin tamamının satışı için kısa bir süre zarfında Morgan Stanley ve Goldman Sachs'ın yetkilendirilmesi bekleniyor.

Konu hakkında bilgi sahibi kaynakların Reuters'e verdiği bilgide, satıcıyı temsil etmek üzere yatırım bankaları Goldman Sachs ve Morgan Stanley'in yetkilendirilmesi bekleniyor. "Yetkilendirme 10-15 güne kadar açıklanabilir" diyen bir kaynak, alıcı tarafta hem özel sermaye şirketlerinin hem de stratejik yatırımcıların olabileceğini söyledi.

Mars Sinema'da girişim sermayesi şirketi Actera ve Esas Holding'in yüzde 69.5, şirketin Yönetim Kurulu Bakanı Muzaffer Yıldırım'ın ise yüzde 30.5 hissesi bulunuyor.

Mars Sinema, 27 şehirde 589 salonuyla faaliyet gösteriyor. 2001 yılında kurulan Mars Sinema, 2003 yılında İş Girişim Sermayesi'yle yaptığı ilk ortaklığın ardından birçok ortaklığa daha imza attı. Mars Sinema son olarak girişim sermayesi şirketi Actera'nın ardından 2011 yılında da Esas Holding'i ortakları arasına aldı. 
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)