BASIN TOPLANTISI - ETKİNLİK - KONFERANS
Basın Daveti Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği 06 Şubat 2020, 09:30

Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği (TKYD), 2019 yılında Emeklilik ve Yatırım Fonları performanslarını ve fonlara artan ilgiyi açıklıyor. 06 Şubat 2020...

Tüm Etkinlikleri Göster
BANKA HİSSELERİ
Hisse Fiyat Değişim(%) Piyasa Değeri

E-posta listemize kayıt olun, en son haberler adresinize gelsin.

Ana SayfaGündemTürkiye ekonomisi korona virüse hazır----

Türkiye ekonomisi korona virüse hazır

Türkiye ekonomisi korona virüse hazır
16 Mart 2020 - 10:06 www.finansgundem.com

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Tüm kurumlarımız dünyada alınan önlemleri, ortaya konulan öngörüleri analiz etti. Olası senaryolara karşı kendi alanlarına ilişkin yol haritalarını hazırladı." açıklamasında bulundu.

Çin'de ortaya çıkan ve dünyanın birçok ülkesine yayılan korona virüs ile ilgili ülkemizde alınan tedbirler hız kesmeden sürüyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da ekonomide korona virüs için yeni önlemleri duyurdu. Bakan Albayrak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ülkemiz, böyle süreçleri çok rahat bir şekilde atlatmanın güvencesi konumunda olan; güçlü üretim altyapısına, düşük borçluluğa, kaliteli ve yetişmiş insan gücüne, ayrıca dinamik bir iç pazara sahiptir." dedi.

YOL HARİTALARINI HAZIRLADIK

Korona virüs salgınının ekonomimize etkilerine karşı hazırlıklı hale gelmeyi öncelikli gündemimiz olarak belirlemiştik. Tüm kurumlarımız dünyada alınan önlemleri, ortaya konulan öngörüleri analiz etti. Olası senaryolara karşı kendi alanlarına ilişkin yol haritalarını hazırladı.

Korona virüs ile mücadelede olduğu gibi ekonomik etkileri ile mücadelede de "Sorun küresel, mücadele ulusaldır." Bu kapsamda, TOBB, TİM, DEİK, TESK, TÜSİAD, MÜSİAD, başta olmak üzere birçok STK'dan ve sektör temsilcilerinden sürece ilişkin değerlendirmeleri ve taleplerini aldık.

OLASI TÜRBÜLANSA HAZIR VE TEDBİRLİYİZ

Ülkemiz, böyle süreçleri çok rahat bir şekilde atlatmanın güvencesi konumunda olan; güçlü üretim altyapısına, düşük borçluluğa, kaliteli ve yetişmiş insan gücüne, ayrıca dinamik bir iç pazara sahiptir. Olası bir küresel türbülansa her zamankinden daha fazla hazır ve tedbirlidir.

İŞ GÜCÜ PİYASAMIZIN KORUNMASI SÜREÇTE BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZDİR

Milletimiz şunu çok iyi bilsin ki, atılacak adımlar Türkiye ekonomisi için olduğu kadar Türkiye ekonomisinin geleceği ve hedefleri için de bir koruma kalkanı olacaktır. Üretim ve istihdamın sekteye uğramaması, iş gücü piyasamızın korunması süreçte birinci önceliğimizdir.

TÜM SEKTÖRLERİ KAPSAYACAK BİR DİZİ DESTEK VE ÖNLEM UYGULANACAKTIR

Piyasaların likiditeye erişiminde en ufak aksaklık olmayacak şekilde önlemler alınmış ve alınacaktır. En fazla etkilenen sektörler öncelikli olmak üzere tüm sektörleri kapsayacak bir dizi destek ve önlem uygulanacaktır.

Atılacak adımlar Sn. Cumhurbaşkanımız tarafından bu hafta açıklanacaktır. Ayrıca kurumlarımız da gerekli adımları hafta boyunca atacaktır. Bu tedbirler dinamik tedbirlerdir. Süreçler yakından takip edilecek ve gerekli noktada yeni tedbirler hızla uygulamaya sokulacaktır.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Fatma hasan16 Mart 2020 21:59

    Muhteşem .Fikirlerniz harika.Tųm devletler zaten bu yųzden sizin gibi bir devleti yıkamaz.Bu yųzden daima türk milletini gıbta ediliyorlar.Helal olsun sizin gibi türk ordusunun cocuklarna.Vatanımız size emanet.Cumhur başkanìnımızın yolunda da gitmeyi Hedefliyoruz.Helal olsun.çok şanlslı bir milletiz.

  • dx16 Mart 2020 11:07

    🤣😜🤫👍👏